ČTVRTÉ FILMOVÉ ODPOLEDNE

0

Posted by Lucasinka | Posted in Filmová odpoledne | Posted on 11-12-2020

Včera jsme měli v pořadí již čtvrté Filmové odpoledne. Tentokrát jsme o filmu měli jasno už od víkendu. Děti totiž na mém Netflixu zahlédli ukázku filmu a tak je zaujala, že jsme se na ten film prostě museli podívat. A o jaký film se jedná? Co za jídlo jsem se rozhodla připravit tentokrát? To vám prozradím v následujících řádcích.

Film, který zmiňuji se jmenuje Journey 2: Mysterious Island (Cesta na tajuplný ostrov 2). Jedná se o rodinnou komedii, která se odehrává na exotickém tajuplným ostrově. Na takovém ostrově, o kterém kdysi dávno psal například Robert Louis Stevenson nebo Jules Verne. Žijí tam prazvláštní tvorové – ve zkratce ty zvířata, co jsou na Zemi velké, jsou tam malinké a naopak ty malé jak je známe, jsou na tamnějším ostrově obrovské. Takže se můžeme těšit na Dwaynovo létání na obřích včelách stejně jako hlazení malého slona, které se vejde do dlaně. Ve filmu je několik narážek na knihy právě Julese Verna a to jak na Tajuplný ostrov, tak Zlatou sopku nebo Dvacet tisíc mil pod mořem.

Osobně jsem si film velice užila a děti ho hltali, fandili, smáli se, komentovali, dojímali se…byla nádhera takhle vidět a být součástí toho všeho. Přiznám se, že jsem se filmu trochu bála, protože třeba na ČSFD má hodnocení kolem 56% a většina komentářů film cupuje. Ovšem spousta lidí asi zapomělo, že se jedná o film určený dětem a tak pro dospěláky je čas na vypnutí, relax a prostě si to jen užít bez zbytečného přemýšlení. Film mě příjemně překvapil a chvílemi jsem si přála být na podobném tajuplném ostrově také.

Už delší dobu jsem chtěla na naše filmové odpoledne připravit verzi tzv. Afternoon tea, což je klasické Britské občerstvení, řekla bych takové ochutnávací. Nedržela jsem se pravidel, spíš jsem přizpůsobila velikost :D Pokud si totiž v restauraci objednáte Afternoon Tea, přinesou vám tří poschoďový talíř, plný sladkých i slaných chuťovek, který se podává k Anglickému čaji. Na tradičním Afternoon Tea menu nesmí chybět Scones, což je sladké anglické pečivo podávané s marmeládou a máslem a vždy je umístěn v nejvyšší části. Ve střední části by měl být výběr několika lehkých dortů, sušenek, makronků nebo jiného sladkého pečiva a spodní část je tvořena několika různymi druhy sendvičů. Jelikož se mi kvůli jednomu odpoledni nechtělo kupovat tento speciální talíř, prostě jsem čtyři druhy sendvičů naskládala na velký talíř, od každého druhu jsem dala několik kousků (u tradičního je jeden sendvič od každého druhu), na další talíř jsem nakrájela zeleninu, nesměly chybět Scones, které jsem chvíli předtím vyndala z trouby a k nim si děti vybrali jahodový džem. Pak už jsem na talířek jen vyskládala pár druhů sušenek, pro děti luštěninové chipsy, pro sebe rýžové s řasou (to je to podivně tmavé vedle džemu a chutnaly úžasně) a pár krekrů. Všichni si jídlo moc chválili a není divu, protože děti mají sendviče a toasty ve velké oblibě.

Druhy sendvičů:

  • s hummusem a okurkou

  • rostlinné máslo, vegan salám a sýr

  • veganský krémový sýr s koprem, uzenou solí a k tomu veganský uzený „losos“

  • bylinkové paté

Comments are closed.