ANGLICKÉ SCONES

0

Posted by Lucasinka | Posted in Sladké | Posted on 12-12-2020

Scones je sladké nekynuté pečivo, které je v Británii velmi oblíbené. Podává se s marmeládou a máslem nebo vyšlehanou smetanou a nesmí chybět při Afternoon Tea, nebo-li čaji o páté. Recept můžete snadno přizpůsobit chuti nebo ročnímu období. Mezi mé favority patří scones s pomerančovou kůrou a brusinkama, které provoní celou kuchyň a jsou úžasné před a během Vánoc, v létě můžete zkusit kombinaci limetky a banánu nebo kokosu. Pokud budete přidávat čerstvé ovoce, je potřeb tomu připůsobit množství mouky, proto doporučuji spíš používat sušené ovoce.

Budete potřebovat

375g hladké mouky, 2 lžičky prášku do pečiva, 80g rostlinného másla (margarinu), 40g agáve sirupu, 180ml rostlinného mléka, 2 lžíce citronové šťávy, špetka soli, sušené ovoce (nemusí být)

Postup

Troubu předehřejeme na 220 stupňů a plech vyložíme pečícím papírem. Do mísy nasypeme mouku s práškem do pečiva a špetkou soli. Přilijeme sirup, mléko a po malých kouskách zapracujeme máslo. Vypracujeme nelepivé těsto a přidáme sušené ovoce dle chuti. Pokud těsto stále lepí, přisypeme trochu mouky. Na pracovní plochu si nasypeme trochu mouky, vyklopíme těsto z mísy a rukama zploštíme na výšku cca 1,5-2 cm. Kulatým vykrajovátkem vykrájíme scones a ty opatrně přendáme na připravený plech. Pomažeme je trochou rostlinného másla a pečeme zhruba 15-20 minut. Poté zkontrolujeme upečení poklepáním na spodek scones a pokud vydávají dutý zvuk, vyndáme je a necháme vychladnout. Z tohoto množství jsem udělala 16 menších scones nebo 12 středně velkých.

Comments are closed.