CIZRNOLETA II.

0

Posted by Lucasinka | Posted in Luštěniny | Posted on 16-11-2020

Před pár dny jsem chtěla uvařit něco rychlého jen pro sebe  partnera a tak jsem prohlédla špajsku a objevila neotevřené balení cizrnové mouky. A vzpoměla jsem si, že kdysi dávno jsem dělala Cizrnoletu. Ale když jsem se na původní recept podívala zjistila jsem, že nějaké suroviny prostě nemám doma a tak jsem si recept zjednodušila a výsledek byl ještě lepší a přitom mnohem rychlejší.

Budete potřebovat

200g cizrnové mouky, 400ml vody, 1-2 lžičky černé soli, mletý pepř, 1/2 lžičky prášku do pečiva

ostatní: 1 cibule, 6 žampionů, 1/2 červené papriky, pár sušených rajčat, 1 lžička oleje ze sušených rajčat

Postup

V mixéru rozmixujeme všechny suroviny na cizrnolettu a necháme chvíli odpočinout. Mezitím na pánev nalijeme 1 lžičku oleje ze sušených rajčat, přidáme na proužky pokrájenou cibuli, houby, na kostičky nakrájenou papriku a sušená rajčata. Orestujeme a nakonec vmícháme ke směsi z cizrnové mouky. Na rozehřátou pánev nalijeme část těsta, rozprostřeme a počkáme, až začnou okraje mírně tuhnout. Poté opatrně otočíme a osmahneme i z druhé směsi. Podáváme s hořčicí, kečupem a zeleninou.

Pozn. Osvědčila se mi metoda otáčení pomocí talíře. Opatrně cizrnoletu přesunu na taliř, přikryju pánvi a obojí rychle otočím. Tím se cizrnoleta neroztrhá a krásně drží tvar.

Pozn2. Z tohoto množství jsou 2 větší cizrnoletty. Do směsi  můžeme přidat nastrouhaný sýr nebo jakoukoliv zeleninu, kteoru máme rádi.

Comments are closed.