BRUSINKOVO-POMERANČOVÝ DORTÍK

0

Posted by Lucasinka | Posted in Dorty | Posted on 13-11-2020

Čerstvé brusinky miluju a v kombinaci s pomerančem je to naprosto dokonalá kombinace. Před pár dny jsem v jednom kamenném zelinářství narazila na čerstvé brusinky a tak jsem z nich prostě musela upéct dort. Každý rok jsou v listopadu a prosinci v obchodech čerstvé nebo mražené brusinky a tak nikdy nesmí chybět v mojí kuchyni.


Budete potřebovat

2 1/3 hrnku hladké mouky, 2 lžičky prášku do pečiva, 1 lžička jedlé sody, 1/2 lžičky mleté kurkumy, 3/4 hrnku cukru, 1 hrnek jablečného pyré, 1 hrnek rostlinného mléka, 1 lžička vinného octa, 1 1/2 hrnku čerstvých brusinek, kúra a šťáva z 1 velkého pomeranče

Postup

Troubu předehřejeme na 170 stupňů. Ve větší míse smícháme mouku, prášek do pečiva, jedlou sodu, kurkumu, cukr a jemně nastrouhanou pomerančovou kúru. V menší míse smícháme jablečné pyré, rostlinné mléko, vinný ocet a pomerančovou šťávu. Tekutou směs nalijeme do moučné směsi a opatrně zamícháme. Do těsta vmícháme 1 hrnek brusinek a vlijeme do připravené silikonové formy. Zbytek brusinek nasypeme navrch dortu, mírně zatlačíme a posypeme trochou cukru. Pečeme 20 minut, poté dort zakryjeme fólií a pečeme dalších 20 minut. Poté vyzkoušíme špejlí, zda je dort upečený. Vyndáme z trouby a necháme vychladnout minimálně 1 hodinu, ale nejlépe přes noc.

Comments are closed.