TOFU FETA

0

Posted by Lucasinka | Posted in Domácí výroba | Posted on 02-07-2020

Podobný recept jsem zkoušela už loni, ale nebyla jsem s ním úplně spokojená. Tentokrát jsem přidala víc toho a naopak ubrala onoho…a s výslednou chutí jsem byla maximálně spokojená. I proto se o něj dnes podělím s vámi. Tofu feta chutná skvěle v různých salátech, ať už těstovinových, luštěninových nebo zeleninových. Pokud tofu do marinády rozdrobíte nebo pokrájíte jen na malé kostičky, můžete s ní obzvláštnit i pizzu nebo různé sendviče.


Budete potřebovat

450g extra pevného tofu natural, 2 lžíce teplé vody, 2 lžíce olivového oleje, 1 lžíce lahůdkového droždí, 1 lžíce jablečného octa, 1 lžíce citronové šťávy, 1 lžička bílé miso pasty, 1 lžička soli, 1 lžička granulovaného česneku

Postup

V uzavíratelné misce smícháme teplou vodu s miso pastou, olivovým olejem, lahůdkovým droždím, octem a solí. Vmícháme sůl a česnek. Tofu osušíme a pokrájíme na malé kostičky (nebo rozdrobíme rukou na větší kousky) a vložíme do marinády. Promícháme, uzavřeme a necháme alespoň 1 hodinu manrinovat v ledničce. Čím déle necháme marinovat, tím více chutí tofu nasaje. Během marinování několikrát promícháme.

Comments are closed.