RAJČATOVÉ FAZOLE

0

Posted by Lucasinka | Posted in Luštěniny | Posted on 09-06-2020

V kavárně, kde jsem pracovala byly velmi populární uzené fazole na topince. Ovšem tam jsme je dělali z polotovaru a nikdy jsem jim nepřišla moc na chuť. Dneska jsem náhodou narazila na verzi se sušenýma rajčatama, která je hodně rychle udělaná, ale přitom není připravovaná z polotovaru a dá se udělat zcela bez oleje. K tomu jsem v troubě opekla kváskový chleba, který jsem počesnekovala a pochutnali jsme si moc. Dětem jsem opekla toastový chleba a všem přidala čerstvou zeleninu.

Budete potřebovat

1 cibule, 4 stroužky česneku, 3 konzervy fazolí (použila jsem mix cannelliny a cizrny), 2/3 hrnku sušených rajčat, 1/2 hrnku rajského protlaku, 1/2 hrnku kečupu, 1/2 hrnku vody, 1 lžíce tmavého cukru, 2 lžičky sojové omáčky, 2 lžičky uzené papriky

Postup

Cibuli drobně pokrájíme a vhodíme do hrnce. podlijeme trochou vody a jakmile zesklovatí, přisypeme pokrájená sušená rajčata, utřený česnek, pak také rajský protlak s kečupem a vodou. Ochutíme cukrem, uzenou paprikou a sojovou omáčkou. Nakonec vmícháme slité a okapané fazole (nebo cizrnu) a zhruba 10 minut povaříme na mírném ohni. Tato směs je úžasná  na topince a pokud preferujete ostřejší, přidejte chilli nebo na talíři ochuťte srirachou.

Comments are closed.