DVOUBAREVNÁ BÁBOVKA

0

Posted by Lucasinka | Posted in Dorty | Posted on 16-06-2020

Obyčejně používám na koláče a dortíky svůj jednoduchý receptík, ale tentokrát jsem si řekla, že je potřeba vyzkoušet zase něco jiného. A bábovka byla díky hedvábnému tofu krásně vláčná i druhý den po upečení (určitě by byla i třetí, ale u nás sladké moc dlouho nevydrží). Kdo chce, může do světlé směsi přimíchat trochu kurkumy kvůli barvě.


Budete potřebovat

240g hladké mouky, 200ml rostlinného mléka, 175g cukru, 175g banánu, 125g hedvábného tofu, 30g kakaa + 4 lžíce horké vody, 25g kukuřičného škrobu, 1 1/2 lžičky prášku do pečiva, 1 1/2 lžičky vinného octa, 1/4 lžičky jedlé sody

Postup

Troubu rozehřejeme na 160 stupňů. Nejprve v jedné míse smícháme kakao s horkou vodou, aby nám vznikla čokoládová pasta. Ve druhé míse smícháme mouku, kukuřičný škrob, cukr, prášek do pečiva a jedlou sodu. Do mixéru dáme hedvábné tofu, banán, vinný ocet a yalijeme rostlinným mlékem. Roymixujeme dohladka a vlijeme do moučné směsi. Jakmile máme těsto bez hrudek, nalijeme půlku těsta k čokoládové pastě a promícháme. Do silikonové formy nejdřív nalijeme světlé těsto, pak čokoládové, světlé a znovu čokoládové. Pokud nepoužíváme silikonovou formu, je potřeba klasickou formu vymazat olejem a vysypat moukou. Pečeme 50-60 minut nebo dokud není špejle po vytažení čistá. Necháme vychladit a můžeme polít čokoládou a nebo prostě nechat tak, jak je.

Comments are closed.