ZDRAVÁ GRANOLA

0

Posted by Lucasinka | Posted in Granola | Posted on 16-05-2020

Granolu mám  moc ráda, ale kupované jsou plné cukru, oleje a jsou prostě takové přeslazené. Tak si čas od času udělám granolu doma a ta je bez cukru, nezdravých tuků ale za to plná oříšků a semínek. Samozřejmě si můžete směs upravit. Například použít jen jeden druh oříšků nebo semínek, přidat jiné sušené ovoce atd.


Budete potřebovat

3 hrnky ovesných vloček, 1 hrnek oříšků (používám kešu, vlašáky a lískáče), 1 hrnek semínek (mix slunečnicových, dýňových a konopných), 1 hrnek sušeného ovoce (brusinky, rozinky), 1/4 hrnku chia semínek, 1/2 hrnku agáve nebo javorového syrupu, 2 lžičky vanilkového extraktu, 1/2 lžičky mleté skořice, 1/4 lžičky mletého zázvoru, špetka soli

Postup

Troubu rozehřejeme na 150 stupňů. Velký plech vyložíme pečícím papírem. Do větší mísy nasypeme ovesné vločky, oříšk, chia semínka, skořici, zázvor a špetku soli. Přilijeme vanilkový extrakt a syrup. Promícháme lžící nebo vařečkou a nasypeme na připravený plech. Pečeme 30-40 minut a během pečení několikrát promícháme. Nakonec vmícháme sušené ovoce a necháme zcela vychladit. Poté přesypeme do vzduchotěsné nádoby a servírujeme s rostlinným mlékem nebo jogurtem.

Comments are closed.