TOFU ALA KUŘE

0

Posted by Lucasinka | Posted in Domácí výroba, Seitan/Tempeh/Soja | Posted on 27-05-2020

Tofu mám hrozně ráda, ale občas není čas na marinování. Na stránkách It Doesn’t Taste Like Chicken je úžasný a jednoduchý recept na tuto rychlou úpravu tofu. Pokud nemáte Tamari, můžete použít klasickou sojovku. Tamari je bezlepková sojovka, ale jinak žádný extra rozdíl v chuti nepoznáte. Takto připravené tofu můžete použít do salátů, sendvičů, wrapů, nebo prostě jen tak, jako chuťovku.


Budete potřebovat

250g tofu extra firm tofu natural, 1/4 hrnku lahůdkového droždí, 1 lžička granulovaného česneku, 2 lžíce tamari sojové omáčky, 2 lžíce olivového oleje (je možné nahradit vodou pokud se vyhýbáte oleji – vyzkoušeno a funguje)

Postup

Do mísy nasypeme lahůdkové droždí, granulovaný česnek, přilijeme tamari omáčku a olivový olej/vodu. Vidličkou promícháme dokud není směs hladká a bez hrudek. Tofu pokrájíme na cca 1 centimetrové špalíčky, které pak rukou rozlomíme znovu na cca 1 centimetrové kousky, ty namáčíme v připravené směsi a rovnou rovnáme na plech. Pečeme při 220 stupních (horkovzdušná trouba) 30 minut. Můžeme jíst okamžitě nebo nechat vychladnout. Po vychladnutí tofu zpevní a můžete jej uchovat v lednici až 5 dní.

Comments are closed.