PEČENÁ RÝŽE SE ZELENINOU

0

Posted by Lucasinka | Posted in Obiloviny | Posted on 19-05-2020

Posledních pár dní bylo tak trochu „nezdravých“ a tak jsem chtěla sobě i rodině odlehčit. Ale protože se snažím každé dopoledne s dětma dělat jejich školu, nemám moc času stát u plotny. A tak jsem všechno dala do jedné zapékací mísy a strčila do trouby :D Nemusela jsem se o nic starat a po necelé hodině jsem mohla servírovat. Prostě miluju jídla z jednoho hrnce/zapékací mísy!


Budete potřebovat

300g nevařené rýže, 250g žampionů, 1 paprika, 1 cibule, 1 konzerva sekaných rajčat, 1 konzerva cizrny, 2 lžíce lahůdkového droždí, 2 lžičky Garam Masala, 2 lžičky sušeného česneku, 1 lžička římského kmínu, 1 lžička kurkumy, 1-2 lžičky soli, 500ml vody

Postup

Troubu rozehřejeme na 190 stupňů. Do větší zapékací mísy nasypeme pokrájenou cibuli, papriku, houby, přisypeme rýži, cizrnu a všechno koření (zatím jen 1 lžičku soli). Přidáme sekaná rajčata, zalijeme vodou a promícháme. Zakryjeme víkem nebo alobalem a pečeme 30 minut. Poté promícháme, je-li potřeba dochutíme solí a zakryjeme a pečeme dalších 20 minut. Servírujeme jako přílohu nebo lehčí hlavní chod.

Comments are closed.