KEŠU MOZZARELLA

0

Posted by Lucasinka | Posted in Domácí výroba | Posted on 17-05-2020

Chybí vám mozzarella? Zkuste si udělat tuto mozzarellu z kešu a nebudete zklamaný. Použití je široké jako u klasické mozzarelly. Můžete ji použít na pizzu, do toastů, na zapečené těstoviny nebo ji po vychladnutí použít jako pomazánku. Můžete do vlažné přimíchat syrový česnek, jalapeňo papričky nebo cokoliv podle chuti a pokaždé bude chutnat skvěle.


Budete potřebovat

1/3 hrnku kešu oříšků, 1 1/3 hrnku vody, 4 lžíce kukuřičného škrobu, 1 lžíce citronové šťávy, 1 lžíce jablečného octa, 1/2 lžičky soli

Postup

Zhruba dva hrnky vody přivedeme k varu a zalijeme jí kešu oříšky. Necháme je namočené alespoň 5 minut. Mezitím do mixéru nalijeme 1 1/3 hrnku vody, kukuřičný škrob, citronovou šťávu a jablečný ocet. Nakonec přisypeme scezené kešu ořechy a sůl. Rozmixujeme dohladka a směs vlijeme do menšího hrnce. Za stálého míchání přivedeme k varu a jakmile začne směs houstnout, odstavíme a můžeme rovnou použít. Pokud nepoužijete všechno ihned, můžete ji skladovat v ledničce. Jediná nevýhoda je, že po vychladnutí je mozzarella tužší. Ale pokud ji použijete v teplé kuchyni, opět se „rozteče“.

Comments are closed.