BANÁNOVÝ OBRÁCENÝ DORTÍK

0

Posted by Lucasinka | Posted in Dorty | Posted on 12-05-2020

Obrácené dortíky mám moc ráda. Zkoušela jsem ananasový, citronový, meruňkový a protože jsem měla dost banánů, napadlo mě udělat i banánový. Miluju kombinaci banánů a skořice a našla jsem i půl sáčku čokoládových kousků. Pokud ho servírujete s trochou javorového syrupu a kopečkem vanilkové nebo skořicové zmrzliny, budete mít stoprocentne úspěch!


Budete potřebovat

1 1/2 hrnku samokypřící mouky, 1/2 hrnku + 1 PL cukru, 4-5 banánů, 3/4-1 hrnku roslinného mléka, 1/2 lžičky skořice, čokoládové kousky (nemusí být)

Postup

Troubu předehřejeme na 180 stupňů. Dno silikonové formy vyložíme pečícím papírem a rovnoměrně nasypeme 1 lžíci cukru. Jeden banán vhodíme do mixéru a zbytek pokrájíme na cca 1 cm tlusté špalíčky. Ty naskládáme na dno formy vysypané cukrem co nejtěsněji k sobě. Do mísy nasypeme mouku s cukrem a skořicí, přimícháme čokoládové kousky, pokud používáme, a promícháme.  Do  mixéru k banánu přilijeme i rostlinné mléko a roymixujeme do hladka. Banánové mléko vlijeme k moučné směsi a zamícháme. Jakmile těsto nemá žádné hrudky, vlijeme jej na připravené banány, uhladíme a vložíme do trouby. Pečeme cca 20-30 minut (podle tloušťky těsta). Necháme 10 minut vychladit, poté na formu přiložíme talíř a přetočíme. Opatrně sundáme formu a odstraníme pečící papír. Necháme zcela vychladnout.

Comments are closed.