ZELENINOVÁ FRITTATA

0

Posted by Lucasinka | Posted in Zelenina | Posted on 27-04-2020

Nemůžu uveřit, že jsem frittatu nikdy předtím nedělala. Vždycky jsem se domnívala, že je to ve veganské verzi složité a se spoustou ingrediencí. Ale omyl. Tahle frittata je dělaná jen pár surovin, které se rozmixují, vmíchá se zelenina a dá do trouby. Zeleninu můžete různě měnit, přidat uzené nebo marinované tofu (tempeh), veganské párky, nebo listový špenát atd…Podávejte buď s pečivem nebo zeleninovým salátem jako lehčí večeři.

Budete potřebovat

120g květáku, 130g žampionů, 230g brambor, 1 červená cibule, 620ml vody, 270g cizrnové (besan) mouky, 120g bílého neslazeného jogurtu, 1 lžička sušeného česneku, 1 lžička kurkumy, 1 lžička černé soli, 1 lžička soli, 1/2 lžičky mletého pepře, 1 lžíce čerstvé petrželky (nebo jakékoliv jiné bylinky)

Postup

Troubu předehřejeme na 190 stupňů (horkovzdušná). Nejdřív nakrájíme houby, brambory a květák na menší kostičky. Smícháme s drobně pokrájenou cibulí a vše promícháme s 1/2 lžičky soli. Do mixéru nasypeme cizrnovou mouku, sušený česnek, černou i obyčejnou sůl, mletý pepř, jogurt a petržel. Přilijeme vodu a směs rozmixujeme dohladka. Vmícháme k zelenině a nalijeme do silikonové formy (použila jsem dvě malé kulaté) a pečeme 35-55 minut (podle velikosti použité formy). Pokud nepoužíváte silikonovou formu, je potřeba klasickou formu vymazat olejem nebo vyložit pečícím papírem. Po upečení necháme 5 minut vychladnout, poté nožem opatrně oddělíme formu od okrajů a velmi opatrně frittatu vyndáme z formy. Mě se při vyndavání ze silikové formy osvědčilo nejdřív přiklopit prkýnkem, otočit i s formou  a po sundání formy přiklopit talířem a znovu otočit.

Comments are closed.