OVESNÉ MUFFINY

0

Posted by Lucasinka | Posted in Muffiny a cupcakes | Posted on 21-04-2020

Hlásím se zpět po hodně dlouhé pauze a hned s novým receptem. Jedná se o velice jednoduchý dezert nebo snídani. A to nejen pro děti, ale i dospěláky. Čokoládu můžete nahradit sušeným ovocem nebo oříškama, je možné přidat skořici, vanilku atd…prostě berte tento recept jako základní, který si pak můžete upravovat a pokaždé může chutnat jinak.


Budete potřebovat

1 1/2 hrnku ovesných vloček, 2 lžíce chia semínek (můžete vynechat, ale pak použijte méně mléka), 1 zralý banán, 1 – 1 1/2 hrnku ovesného mléka, 1/2 lžičky prášku do pečiva, kousky tmavé čokolády

Postup

Troubu předehřejeme na 180 stupňů (horkovzdušnou). Do mísy nasypeme ovesné vločky, kousky čokolády a prášek do pečiva. Banán rozmačkáme a spolu s mlékem vlijeme do vločkové směsi. Pokud je směs příliš tuhá, přilijte více mléka. Konzistence by měla být tekutější než ovesná kaše. Do silikonových košíčků rozdělíme směs, ozdobíme zbytkem hořké čokolády a pečeme 15 minut. Poté zkontrolujeme, je-li povrch zlatavý a pevný. Necháme vychladnout a vyklopíme. Ve vzduchotěsné nádobě muffinky vydrží až 4 dny.

Pozn. Z toho množství jsem měla 12 menších muffinů. Pokud máte košíčky nebo formu větší, uzpůsobte dobu pečení.


Comments are closed.