FAZOLOVÉ CHILLI

0

Posted by Lucasinka | Posted in Luštěniny | Posted on 19-11-2019

Venku se ochladilo, přes noc začalo mrznout a rána jsou naprosto nádherná. A to je přesně ten čas pro kořeněné fazolové chilli, které nejen zasytí, ale i zahřeje. Nejdřív jsem ho vařila v práci a dostala jsem na něj takovou chuť, že jsem ho musela uvařit i doma.


Budete potřebovat

1 cibule, 2 papriky, 1 petržel, 2 menší mrkve nebo 1 střední sladká brambora, 2 řapíky celeru, 2 konzervy sekaných rajčat, 3 konzervy různých druhů fazolí (použila jsem adzuki, červené a máslové fazole), 3 stroužky česneku, kousek čersvého chilli,  150ml suchého červeného vína, 75g hořké čokolády, 4 lžičky římského kmínu, 3 lžičky bujonového prášku, sušený tymián, sůl na dochucení

Postup

Do hrnce nasypeme drobně pokrájenou cibulku, po chvíli přidáme česnek, chilli a zbytek drobně pokrájené zeleniny. Fazole scedíme a přidáme k orestované zelenině. Okořeníme římským kmínem, bujonovým práškem, podlijeme vínem a nakonec vmícháme posekaná rajčata a čokoládu. Zakryjeme pokličkou a vaříme 20-25 minut nebo dokud není zelenina měkká. Nakonec vmícháme sušený tymián, dochutíme solí a necháme 5 minut dojít pod pokličkou. Podáváme s bramborovou kaší nebo pečivem.

Comments are closed.