BEZLEPKOVÉ DVOJBAREVNÉ SUŠENKY

0

Posted by Lucasinka | Posted in Cookies/Sušenky/Tyčinky | Posted on 02-10-2017

Hrozně ráda peču sušenky, ale né vždy mě výsledek uspokojí. A co teprve mé mlsné děti! Čirou náhodou jsem před pár dny narazila na jedny stánky, ze kterých jsem úplně nadšená a tam našla i tento recept na sušenky. To, že jsou bezlepkové je mega bonus a tak jsem se nemohla dočkat, až je vyzkouším. A výsledek nezklamal. Jsou opravdu výborné, nejsou suché, nelámou se a nejsou nijak extra přeslazené.


Budete potřebovat

1 1/2 hrnku mouky z hnědé rýže, 3/4 hrnku + 1 lžíce kokosového mléka (ztuhlá bílá část z konzervy), 1/2 hrnku kukuřičného nebo tapiokového škrobu, 1/2 hrnku kokosového cukru, 1/4 hrnku rýžového nebo jiného sirupu,  2 lžíce kakaa,  1 lžička prášku do pečiva, 1 lžička vanilkového extraktu

Postup

V míse smícháme mouku z hnědé rýže se škrobem, špetkou soli a práškem do pečiva. Vmícháme 3/4 hrnku bílé části z konzervy kokosového mléka, sirup a vanilkový extrakt. Mícháme (nejlépe rukou) dokud se všechny suroviny nespojí. Pak rozdělíme těsto na dvě části a do jedné vmícháme kakao a 1 lžíci kokosového mléka (bílé části z konzervy) a opět mícháme dokud se všechny suroviny nespojí. Necháme 10 minut odležet a mezitím si plech vyložíme pečícím papírem nebo silikonovou podložkou. Abychom docílili dvojbarevných sušenek, „odždibneme“  si kousek z tmavého, světlého, tmavého a znovu světlého těsta, vytvarujeme kuličky a naskládáme je na plech. Připravené kuličky překryjeme potravinářskou folii a dnem skleničky všechny kuličky zploštíme. Pečeme při 190 stupních zhruba 10 minut, poté vyndáme a necháme na plechu cca 5 minut trochu vychladnout. Přendáme na mřížku a necháme úplně zchladnout. Uskladníme ve vzduchotěsné nádobce, kde nám vydrží až týden.

Comments are closed.