PODZIMNÍ ZELENINOVÁ POLÉVKA

0

Posted by Lucasinka | Posted in POLÉVKY | Posted on 17-09-2017

Podzim klepe na dveře, v obchodech se začínají objevovat dýně různých tvarů a chutí a to je nejlepší čas na horkou kořeněnou polévku! Můj letošní první dýňový počin je tato polévka, která opravdu zahřeje. Pokud nemáte rádi (nebo prostě jen nemáte po ruce) cizrnu, použijte jakékoliv fazole a i tak bude výborná. Věřím, že si pochutnáte :)

Budete potřebovat

1 cibule, 1 mrkev, 1 stonek řapíkatého celeru, 1/2 středně velké máslové dýně, 2 velké brambory, 3 stroužky česneku, 1 konzerva sekaných rajčat, 1 konzerva cizrny (nebo 1 větší hrnek doma uvařené), 2 lžičky uzené papriky, 1 lžička nastrouhaného čerstvého zázvoru, 1 lžička římského kmínu, 1/4 lžičky kurkumy, 1 celá skořice, sůl, sekaný čerstvý koriander

Postup

Všechnu zeleninu očistíme, cibuli a česnek drobně nasekáme a vhodíme do hrnce. Zbytek zeleniny nakrájíme na kostičky, půl kolečka – prostě jak máme rádi (já mám ráda různé tvary, takže každá zelenina byla nakrájená jinak). Zapneme sporák, do hrnce k cibuli a česneku nalijeme trochu vody, zakryjeme pokličkou a necháme cca 2 minuty. Pak přihodíme nastrouhaný zázvor a všechno koření včetně celé skořice, vlijeme 4 hrnky vody, sekaná rajčata a vsypeme pokrájenou zeleninu. Ochutíme solí, zakryjeme pokličkou a vaříme cca 10 minut. Poté vsypeme scezenou cizrnu (pokud používáme konzervovanou) a vaříme, dokud není zelenina měkká. Vsypeme drobně nasekaný koriander, dochutíme, pokud je potřeba a podáváme třeba s kváskovým chlebem nebo jen tak.

Comments are closed.