OVESNÉ SUŠENKY S MRKVÍ

0

Posted by Lucasinka | Posted in Cookies/Sušenky/Tyčinky | Posted on 21-09-2017

Občas je těžké vymýšlet pořád nějaké novinky pro děti. Něco, co by si vzali jen tak do ruky, zasytilo je to a neměli pořád jedno a to samé dokola. Tyhle sušenky jsou takovým „vylepšením“ jednoho staršího receptu, který dělávám docela často.


Budete potřebovat

1 hrnek ovesných vloček, 3/4 hrnku celozrnné špaldové mouky, 3/4 hrnku na hrubo nastrouhané mrkve, 3 vrchovaté lžíce tahini, 1/2 hrnku agáve sirupu, 1 1/2 lžičky prášku do pečiva, 1 1/2 lžičky mleté skořice, špetka soli

Postup

Ovesné vločky, špaldovou mouku, prášek do pečiva, skořici a sůl vsypeme do mísy, vmícháme nastrouhanou mrkev a vmícháme tahini s agáve sirupem. Těsto bude hodně lepivé, ale nelekejte se. Když máme vše propojené, přikryjeme mísu a necháme minimálně 30 minut odpočinout. Poté je těsto tužší a jde krásně tvarovat vlhkýma rukama. Těsto rozdělíme na 15 dílků, z každého vytvarujeme kuličku, kterou opatrně zploštíme a srovnáme na plech vyložený pečícím papírem nebo silikonovou podložkou. Pečeme 15 minut na 170 stupňů. Poté necháme zhruba 10 minut odpočinout na plechu a až poté přendáme na mřížku a necháme zcela vychladnout.

Comments are closed.