GRANOLOVÉ KOŠÍČKY

0

Posted by Lucasinka | Posted in Cookies/Sušenky/Tyčinky | Posted on 11-09-2017

Jestli potřebujete něco rychlého a efektivního, zkuste tyto granolové košíčky. Vlastně se dají plnit čímkoliv od zmrzliny počínaje přes kokosovou ochucenou smetanu přes čokoládové nebo arašídové krémy až po třeba čistě jen ovoce, pokud se vám s krémem nechce dělat. Já přidávám recept na banánový krém, který nám chutná a občas ho dělávám dětem jen tak jako snídani (místo jogurtu nebo přesnídavky).


Budete potřebovat

na košíčky:

1 1/2 hrnku ovesných vloček, 1/4 hrnku lněných semínek, 1 zralý banán, 3 lžíce jablečného pyré, 3 lžíce datlového sirupu, 1/2 hrnku pekan (nebo vlašských) ořechů, 1/2 hrnku mandlí, 1/2 lžičky mleté skořice, špetka soli

na krém:

1 hrnek kešu ořechů, 1/4 hrnku vody, 2 zralé banány, 2 lžíce chia semínek, 1 lžíce datlového sirupu, 1/2 lžičky mleté skořice

Postup

Nejprve si připravíme košíčky. Pekan (nebo vlašské) ořechy a mandle nasypeme na plech a dáme péct na 5 minut do trouby předehřáté na 200 stupňů. Mezitím romzixujeme oloupaný banán s jablečným pyré a datlovým sirupem. Banánovou směs přelijeme do misky. Ořechy vyndáme z trouby a vhodíme do mixéru spolu s  lněným semínkem a skořicí. Rozmixujeme na konzistenci mouky. Přisypeme k banánové směsi, přidáme ovesné vločky a promícháme. Připravíme si silikonové košíčky (nebo silikonovou formu na muffiny) a do každého košíčku dáme zhruba 1 lžíci hotové granolové směsi. Prsty si navlhčíme a granolovou směs vymačkáme po okrajích formiček tak, aby na dně i po stranách byla zhruba stejně silná vrstva. Připravené košíčky dáme do trouby předehřáté na 170 stupnů a pečeme 15-18 minut. Hotové košíčky vyndáme z trouby a necháme chvíli vychladit. Poté granolové košíčky opatrně vyndáme ze silikonové  formy nebo košíčků a necháme zcela vychladit.

Krém připravíme tak, že do mixéru vhodíme kešu oříšky, oloupaný banán, chia semínka, datlový sirup, skořici a přilijeme trochu vodu. Vše rozmixujeme na  hladký kréma  necháme chvíli odležet.

Když jsou košíčky zcela vychlazené, naplníme je připraveným krémem a můžeme ozdobit čerstvým ovocem.


Comments are closed.