KOŘENĚNÝ DVOJBAREVNÝ SEITAN

0

Posted by Lucasinka | Posted in Seitan/Tempeh/Soja | Posted on 01-04-2017

Trochu netradiční seitan, kterým uděláte dojem. Recept mě velmi zaujal na stránkách https://thegentlechef.com, což jsou stránky Skye Michaela Conroy, který je, dle mého názoru, expert na seitan – jeho recepty jsou naprosto úžasné. Bohužel jsem na svém seitanu použila méně kořenící směsi a tak nebyl tak výrazný a skoro půlka směsi mi zbyla. Příště budu chytřejší a budu prosypávat víc.


Budete potřebovat

Na kořenící směs

1 1/2 lžičky bílého mletého pepře, 2 lžičky sušené bazalky, 2 lžičky sušeného oregana, 1/4 lžičky mletého fenyklu

Světlý seitan:

1/2 hrnku pšeničného lepku, 1 lžíce sušeného česneku, 7 lžic vody, 1/2 lžičky soli

Na červený seitan:

1 hrnek pšeničného lepku, 1 lžíce sušené cibule, 2 lžičky uzené papriky, 2 lžíce lahůdkového droždí, 1/2 hrnku vody, 2 lžíce Tamari nebo sojové omáčky, 2 lžíce miso pasty

Postup

Všechny ingredience na kořeněnou směs smícháme v malé mističce a dáme stranou.

V míse smícháme pšeničný lepek se sušeným česnekem a solí. Přilijeme vodu a vypracujeme pevné vláčné těsto které rozdělíme na dva díly a necháme chvíli odležet.

Mezitím připravíme červený seitan. Do mísy nasypeme pšeničný lepek, sušenou cibuli, uzenou papriku a lahůdkové droždí. V malé misce smícháme vodu s Tamari nebo sojovou omáčkou a miso pastou. Tuto směs nalijeme do suché směsi, promícháme a vypracujeme pevné vláčné těsto. Rozdělíme na 4 díly.

Nejprve vyválíme 1 díl červenéhé saitanu, hojně posypeme kořenící směsí a na to položíme vyvalený světlý seitan. Na něj dáme opět vyválený červený díl, který zase posypeme kořenící směsí, na to položíme červený vyválený seitan, znovu posypeme kořenící směsí a vše zabalíme do posledního dílu vyváleného červené seitanu. Takto připravený váleček seitanu zabalíme do pevného alobalu a uzavřeme jako bonbon. Pro jistotu balím ještě i do druhého plátu alobalu.

Pečeme 90 minut při 170 stupních, pak vyndáme a necháme  minimálně 8 hodin chladit. Před podáváním krájíme ostrým nožem na co nejslabší plátky. V lednici vydrží seitan 1 týden, ale můžeme jej i zamrazit a v mrazáku vydrží až 3 měsíce.

Pozn. Chlazení je potřeba pro ztuhnutí seitanu a usnadní nám krájení, takže určitě nic neuspěchejte :D

Comments are closed.