VOŇAVÁ VÁNOČKA

0

Posted by Lucasinka | Posted in VÁNOCE | Posted on 24-12-2016

Budete potřebovat

na těsto 500g celozrnné špaldové mouky, 277ml rostlinného mléka, 45g melasy (práškové), 4 lžíce jablečného pyré, 7g sušeného droždí, špetka soli

ostatní 1/2 hrnku sušených meruněk, 1/2 hrnku rozinek, šťáva z 1/2 limetky a 1 mandarinky

Postup

Do mísy nasypeme špaldovou mouku, na jednu stranu nasypeme droždí, na druhou stranu špetku soli. Do malého hrnce nalijeme mléko, přisypeme melasu a jablečné pyré. Mírně ohřejeme a takto připravenou směs vlijeme do moučné směsi. Vypracujeme vláčné nelepivé těsto, posypeme moukou, zakryjeme a necháme alespoň hodinu kynout. Mezitím pokrájíme meruňky, přisypeme rozinky a zlijeme šťavou z limetky a meruňky. Necháme zakryté „marinovat“ alespoň 30 minut. Jakmile těsto zdvojnásobí svůj objem rozválíme jej, ze sušeného ovoce vymačkáme přebytečnou šťávu a rozložíme na vyválené těsto. Několikrát přeložíme a sušené ovoce zapracujeme do těsta. Jakmile je sušené ovoce zapracované v těstě, dáme jej zpět do mísy, opět posypeme moukou a necháme další hodinu kynout. POté těsto zvážíme a rozdělíme na požadovaný počet dílů, ze kterých vyválíme prameny a upleteme vánočku. Já jsem vánočku pletla z devíti pramenů – 4 na spodní část, 3 na prostřední a 2 na vrchní. Připravenou vánočku přendáme na silikonovou pečící podložku (nebo pečící papír), pomažeme rostlinným mlékem a necháme dalších 30 minut kynout.

Mezitím rozpálíme troubu na 200 stupň§ a nakynutou vánočku vložíme do trouby na 10 minut. Poté teplotu snížíme na 160 stupňů a pečeme dalších 30-40 minut.

Comments are closed.