MERUŇKOVÉ TYČINKY

0

Posted by Lucasinka | Posted in Cookies/Sušenky/Tyčinky | Posted on 21-08-2016

Nedávno se mi do rukou dostala kuchařka Whole Food Energie pro zdravý životní styl. Kuchařka je super, i když není čistě vegan. Jsou tam skvělé nápady na svačinky, snídaně, různé energetické kuličky, smoothie atd atd….tohle je jeden z receptů, který jsem si velmi oblíbila.

Budete potřebovat

200g sušených vypeckovaných datlí, 75g sušených meruněk, 60g slunečnicového másla, 50g ovesných vloček, 1 lžička vanilkového extraktu, 1/2 lžičky soli

Postup

Do výkonného mixéru nasypeme ovesné vločky a rozmixujeme skoro na mouku. Vsypeme do misky a do mixéru dáme datle se slunečnicovým máslem, vanilkovým extraktem a solí. Rozmixujeme na pastu a vmícháme k ovesné mouce. Jakmile se směs spojí, přisypeme na hrubo pokrájené sušené meruňky a zamícháme. Malou formu vyložíme pečícím papírem a směs do ní přesuneme. Trochu zploštíme rukama. Na směs položíme pečící papír a buď rukama nebo skleničkou „rozválíme“ do všech stran. Jakmile je směs rovnoměrně rozválená, přesuneme i s formou do lednice alespoň na 30 minut. Poté ostrým nožem pokrájíme na požadovaný tvar. Uchováváme v chladu.

Comments are closed.