BAOBAB – potravina budoucnosti

0

Posted by Lucasinka | Posted in Ostatní | Posted on 24-08-2016

Baobab prášek je získáván z dužiny plodů afrického stromu Baobab a přímo překypuje nutričními látkami. Díky jejich množství se považuje za jednu z potravin budoucnosti. Schne přirozene uvnitř tvrdé slupky plodů a jednoduchým prosíváním se z ní získává světlý prášek, který má jemně citrusovou chuť.

Prášek z baobabu je velmi účinný antioxidant. Je 2x účinější než brusinky či granátové jablko a 3x vyšší než borůvky. Obsahuje také dostatečné množství vlákniny a proto je ve stravě důležitý pro optimální fungování zažívacího traktu a pro udržení nízké hladiny cholesterolu. Vlákniny obsahuje daleko více než ostatní ovoce a to včetně jablek, broskví, meruňěk a banánů (v sušeném stavu). Navíc převážná část vlákniny je u baobabu tvořena pektinem, který hraje významnou roli ve snižování hladiny cholesterolu. Také se u pektinu hovoří o jeho prebiotických účincích a tedy pozitivnímu vlivu na střevní bakterie.

Baobab obsahuje také velké množství vápníku a to v daleko využitelnějsí podobně než živočišné zroje. Ve srovnání s tzv “superfruits” vykazuje beobab v případě vápníku také daleko vyšší hodnoty.

Jak je známo, hořčík je potřeba pro dobré fungování metabolismu, funkci svalů, pevnost kostí a zubů. Hodnoty hořčíku v baobabu jsou znatelně vyšší než v banánech či meruňkách a rovněž významně převyšuje ostatní druhy ovoce v případě železa.

Pokud se vás “chytne” kdejaký bacil, určitě sáhněte po prášku z baobabu. Obsahuje totiž vysoké množství vitamínu C – ve 100g prášku najdeme 107 mg vitamínu C (DDD je 60mg), což je více než např. V zelí /49mg), pomerančích (50 mg), černém rybízu (80mg), brokolici či kiwi (oboje 90mg).

Pro zachování přínosu baobabového prášku k udržení zdraví je 1 čajová lžička. Při zvýšené zátěže organismu, jako je stres, nemoc, intenzivní fyzický či psychický výkon, je vhodně dávku zvýšit na 2 čajové lžičky. Prášek je možné uplatnit ve všech raw receptech a je skvělou složkou smoothies, různých koláčků, dipů, pudinků, dressingů, muffinů, salátů či zmrzliny.


Navíc – získávání prášků z baobabu je ekologické a etické! Obchod s baobabem má vliv na život těch nejchudších lidí v odlehlých částech Jižní Afriky. Z hlediska dlouhodové udržitelnosti je důležité, že místní lidé si těchto stromů, stejně jako práce, kterou díky sběru získají, velmi váží a to vede k větší péči a ochraně těchto stromů. V procesu sběru a výroby se využívají ty nejosvědčenější metody šetrně obhospodařovaných lesů tak, aby produkce byla možná v dlouhodobém horizontu.

Zdroje: www.lifefood.cz, Wikipedia, www.rehabilitace.info, www.celostnimedicina.cz

Comments are closed.