TOFU OVOCNÉ KNEDLÍKY

0

Posted by Lucasinka | Posted in Sladká jídla | Posted on 19-07-2016

Moje drahá polovička miluje ovocné knedlíky. Kdyby to bylo jen na něm, máme je každý týden. Já jim moc neholduju, stačí mi dvakrát do roka a hlavně v létě, kdy je ovoce krásně sladké. Tyhle knedlíky se mi osvědčily a jsou velmi dobré, těsto je sladké po banánech a díky ovesným vločkám (jak vcelku tak rozmixovaných na mouku) jsou i zdravější.

Budete potřebovat

1 balení silken tofu, 2 velmi zralé banány, 1 hrnek ovesných vloček, 1 lžíce kukuřičného škrobu, celozrnná špaldová mouka, ovesná mouka, čerstvé ovoce

Postup

V míse rozmixujeme do hladka tofu s banánama. Vmícháme ovesné vločky, škrob a pak přisypáváme špaldovou a ovesnou mouku, dokud se těsto nepřestane lepit (míchám obě mouky půl na půl). Z připraveného těsta odždibujeme těsto, které zploštíme a zabalíme do něj ovoce. Samozřejmě můžeme těsto i vyválet na pomoučeném vále, vykrájet čtverce a ovoce zabalit, ale mě vyhovuje odždibování :D Připravené knedlíky vhodíme do vroucí vody, přivedeme opět k varu a jakmile knedlíky vyplavou, vaříme 7-10 minut na středním plameni (voda by měla probublávat). Podáváme s domácím vanilkovým pudinkem a rozmixovaným ovocem nebo posypané mákem.

Comments are closed.