TĚSTOVINY ZAPEČENÉ S NESÝROVOU OMÁČKOU

0

Posted by Lucasinka | Posted in Těstoviny | Posted on 05-07-2016

V době, kdy jsem se ještě stravovala vegetariánsky, jsem měla velmi oblíbené tzv. Macaroni Cheese podle Jamie Olivera s creme fraiche. Bylo to jednoduché, bez oleje/másla a ne tak těžké jako klasická britská verze. Po přechodu na veganskou stravu jsem vyzkoušela několik verzí, ale ta, co jsem našla v kuchařce The PlantPure Nation Cookbook je prostě bezkonkurenční. Sice dělám omáčku z dvojité dávky (v kuchařce je uvedeno poloviční množsví, ale na mě je pak výsledné jídlo takové sušší), ale je krásně hustá a má plnou chuť. Přitom je zcela bez přidaného tuku, takže pro vaši linii stoprocentně přívětivější.

Budete potřebovat

Na omáčku:

3 hrnky rostlinného mléka, 2 hrnky uvařené a rozšťouchané máslové dýně, 1/2 hrnku kešu oříšků, 1/2 hrnku lahůdkového droždí, 4 lžíce dijonské horčice, 4 lžíce kukuřičného škrobu,  1 1/2 lžičky sušeného česneku, 1 lžíce citronové šťávy, 1 1/2 lžičky soli

Ostatní:

400g nevařených těstovin, 2 hrnky mraženého hrášku nebo třeba brokolice, špenátu, případně zeleniny dle chuti,

Na posypání:

1/3 hrnku slunečnicových semínek, 1/3 hrnku dýňových semínek, 1/3 hrnku mletých mandlí

Postup

Na omáčku dáme do mixéru dýni, kešu oříšky, kukuřičný škrob, lahůdkové droždí, hořčici, citronovou šťávu, sušený česnek a sůl. Zalijeme rostlinným mlékem a vše rozmixujeme  na hladký krém. Ochutíme solí (nejprve dáme 1 lžičku a v případě potřeby dosolíme. Mě vyhovuje 1 1/2 lžičky, ale každý má chuť jinou).

Těstoviny uvaříme v osolené vodě do měkka, poté slijeme a v zapékací misce smícháme s připravenou omáčkou. Vmícháme zvolenou zeleninu (v mém případě hrášek) a připravíme posypku.

Slunečninové a dýňové semínko rozmixujeme, smícháme s mletými mandlemi a rovnoměrně touto směsí posypeme těstoviny s omáčkou.

Pečeme  při 170 stupních 30 minut. Ihned podáváme.

Comments are closed.