OBČERSTVENÍ NA DĚTSKOU PARTY

0

Posted by Lucasinka | Posted in Inspirace | Posted on 22-07-2016

Toto občerstvení jsem dělala na párty, kterou pořádala školka, kam chodí má dcera. Jelikož byl dnešní den posledním pro spoustu dětí (od září jdou do školy) a také začátkem srpna se bude školka zavírat, snažila jsem se, aby vše vypadalo vesele, barevně a přitom aby to bylo zdravé – bez rafinovaného cukru, tuku a ořechů (to kvůli možným alergiím).

Jako první jsem dělala dort. Tenhle je ze sladkých brambor (recept už je na stránkách) a krém jsem udělala bez ořechového másla (kvůli možných alergiím ve školce). Takže to jsou jen sladké brambory, kokosový cukr a kakao. Protože jsem nechtěla za žádnou cenu používat potahovací hmotu nebo marzipán kvůli hromadě cukru, polila jsem jen již krémem potřený dort  74% čokoládou a dozdobila ovocem. Aby dort dostal trochu „výšku“, napíchala jsem tam pár jablek v čokoládě, které jsem dělala ještě zvlášť.

Jablíčka jsou máčená v 74% čokoládě a pak posypaná kokosem, sušenými jahodami a honeycomb (neznám žádný český název, který by tomu odpovídal, ale je to jen karamel, do kterého se vmíchá jedlá soda, okamžitě se ta směs vlije na plech a nechá se zaschnout. Je to šíleně sladké, ale pro jednou…..

Další věc byl ovocný salát, který jsem dělala až ráno těsně před odnesením. Meloun se vydlabe, vydlabané kousky (použila jsem dlabátko na kuličky) jsem smíchala s jahodama a hroznovým vínem. Vydlabaný meloun jsem okrájela tak, aby okraje vypadaly jako vlnky, vrátila tam ovocnou směs a dozdobila banánovými delfínky. Ty jsou snad ze všeho nejjednodušší a přitom nadělají tolik parády – stopky se seřízkou, pak se proříznou na půl a oči jsem uděla kapkou čokolády, kterou jsem kápla přímo na slupku.

Aby neměli děti jen sladké, připravila jsem i hubky. Koupila jsem celozrnný toastový chléb ze kterého jsem vykrájela kolečka. Do veganského mazacího sýra jsem vmíchala trochu modré potravinářské barvy a potřela jím připravená kolečka z chleba. Dozdobeno je rybičkama, které jsem vykrájela z barevných paprik, ředkviček a červené řepy a jako pozadí je tráva opět vykrájená z barevných paprik, ředkviček, brokolice a pažitky

A na závěr něco na křupání. Sušenky na slano ve dvou verzích. První je se špenátu a sezamovým semínkem a druhé jsou jen s nasekanými dýňovými semínky (recept bude brzy na stránkách)

Teď už nezbývá než doufat, že se dětem i učitelkám ve školce bude občerstvení libit a na svůj poslední den ve  školce budou vzpomínat s radostí.

Comments are closed.