KARBANÁTKY Z LILKU A QUINOY

0

Posted by Lucasinka | Posted in Burgery/Karbanátky | Posted on 16-07-2016

Před několika dny jsem ochutnala v jednom stánku s veganským „street food“ hamburger z lilku a quinoy, který byl místo v housce jen v tzv. flatbreadu. A byla to taková dobrota, že jsem zkusila udělat něco podobného i doma.

Budete potřebovat

2 středně velké lilky, 2 hrnky uvařené quinoy, 1 hrnek ovesných vloček, 1/2 hrnku čestvé petržele, 5 stroužků česneku,  1 lžička sušené cibule, sůl

Postup

Lilky nakrájíme na kostičky, dáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme při 200 stupních cca 20 minut. Necháme vychladnout. Do mixéru dáme vychladlý lilek, quinou, ovesné vločky a petržel. Mixujeme dokud se směs nespojí, ale né uplně na kaši. Vmícháme utřený česnek, sušenou cibuli a dochutíme solí. Necháme odstát alespoň 15 minut. Poté tvarujeme karbanátky, které přesuneme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme 20 minut z jedné strany a 10 minut z druhé v troubě na 200 stupňů.

Místo karbanátků je možné vytvarovat kuličky, které pečeme v troubě kratší dobu a podáváme s těstovinama, rajčatovou omáčkou, jako náplň do sendvičů atd.

Comments are closed.