STŘEDOMOŘSKÁ CITRONOVÁ ČOČKA

0

Posted by Lucasinka | Posted in Luštěniny | Posted on 16-06-2016

Další a velmi dobrých receptů z knížky Let them eat Vegan! od Dreeny Burton. A opět velmi jednoduchý pokrm, který je možné jíst jak teplý tak studený.

Budete potřebovat

1 hrnek hnědé čočky, 1 hrnek zeleninového vývaru, 1 hrnek vody, 3/4 hrnku cherry rajčátek, 4 lžíce citronové šťávy, 1 stroužek česneku, 3 lžíce černých nebo zelených oliv, 1 lžíce kaparů, 1 1/2 lžičky čerstvého tymiánu, 1 lžička sušené bazalky, 1 lžička citronové kůry, sůl

Postup

Ve středně velkém hrnci smícháme čočku s citronovou šťávou, utřeným česnekem, bazalkou, zeleninovým vývarem a vodou. Přivedeme k varu a vaříme na mírném ohni zakryté zhruba 35-45 minut nebo dokud není čočka zcela měkká. Vypneme plamen, vmícháme nasekaný tymián, na čtvrtky nebo půlky nakrájená cherry rajčátka, kapary, na hrubo pokrájené olivy a citronovou kúru. Zakryjeme a necháme 5 minut odležet. Promícháme, ochutnáme a je-li potřeba, můžeme buď dosolit nebo přidat více citronové šťávy. Podáváme s chlebem, polentou, rýží nebo těstovinama. Také můžeme touto směsí naplnit tortily nebo použít na pizzu.

Comments are closed.