FAZOLOVÁ POLÉVKA S CHUTÍ SÝRA

0

Posted by Lucasinka | Posted in POLÉVKY | Posted on 15-06-2016

Také milujete polévky na všechny způsoby? Tuhle jsem objevila v kuchařce Let them eat Vegan! od mé oblíbené Dreeny Burton. Polévka je naprosto úžasná, opravdu chutná jemně po sýru a nejen děti se po ní mohli utlouct. Barvu polévky je možné ovlivnit i přidaním více mrkve (pro více oranžovou barvu), nebo vynecháním, případně nahrazením třeba petrželí (pro světlejší barvu). Na podzim mám v plánu vyzkoušet verzi s fialovou mrkví.

Budete potřebovat

1 1/4 hrnku nakrájené cibule, 1/2 hrnku  nakrájeného řapíkatého celeru, 1/2 hrnku nakrájené mrkve, 4 větší stroužky česneku, 1 konzerva cannelliny fazolí, 2 hrnky vody nebo zeleninového vývaru, 1/2 hrnku rostlinnémo mléka, 1/2 hrnku lahůdkového droždí, 1 lžíce citronové šťávy, 1 lžička sušené bazalky, 1/2 lžičky sušeného rozmarýnu, 1 bobkový list, 1/8-1/2 lžičky soli

Postup

Do většího hrnce nalijeme trochu vody, přisypeme cibuli, řapíkatý celer, mrkev, česnek, sůl, bazalku a rozmarýn. Zamícháme, zakryjeme pokličkou a vaříme zhruba 6 minut. Pak přidáme zcezené a okapané fazole, zeleninový vývar a bobkový list. Přivedeme k varu, zakryjeme pokličkou a vaříme 15 minut. Vypenem plamen, vyndáme bobkový list, přilijeme mléko, citronovou šťávu a nasypeme lahůdkové droždí. Použijeme ponorný mixér a vše rozmixujeme na hladký krém. Dochutíme solí a podáváme.

Pozn. Kdo nechce čistý krém, může do rozmixované polévky přidat ještě 1 konzervu cannelliny fazolí nebo na malé kostičky pokrájené a uvařené brambory.

Comments are closed.