TĚSTO NA JABLEČNÝ ZÁVIN

0

Posted by Lucasinka | Posted in Ostatní | Posted on 02-05-2016

Partner už mě delší dobu prosil o jablečný závin. Vždycky jsem ho dělala jen z listového těsta, které již nechci používat ze dvou důvodů. První je obsah palmového tuku, kterému se snažíme vyhýbat a druhý důvod je vysoký podíl tuku, který nechci dávat sobě ani svým milovaným, protože vím, že jim v ničem neprospívá. Protože svého partnera miluju a chci mu splnit všechna přání, která jsou v mých silách a možnostech, vymyslela jsem si toto těsto na závin, které splňuje mou představu o tom, jak to udělat chutně a přitom zdravě. Jen příště ještě přidám vanilkový extrakt, ale jsem si jistá, že by toto těsto šlo použít i na závin slaný.


Budete potřebovat

280g celozrnné špaldové mouky, 120g bílé špaldové mouky, 100g kešu másla, 100ml rostlinného mléka, 2 lžíce vinného octa, 1 lžíce mletého lněného semínka + 3 lžíce vroucí vody, špetka soli

Postup
V malé misce smícháme mleté lněné semínko s vroucí vodou a necháme alespoň 10 minut odstát. V míse smícháme obě mouky se solí. Do malého hrnce nalijeme mléko, přidáme kešu máslo a trochu prohřejeme, aby se ořechové máslo zcela rozpustilo. Do směsi mléka a kešu másla zamícháme ocet a lněnou směs a vše nalijeme do moučné směsi. Vypracujeme nelepivé těsto, které zakryjeme a necháme 10 minut odpočinout. Odpočaté těsto rozdělíme na dvě části a každou vyválíme na cca 1-2 mm tlustý plát. Naplníme jablky, po okrajích navlhčíme trochu rostlinného mléka, zarolujume jako klasický závin, přendáme na plech vyložený pečícím papírem a celý závin potřeme rostlinným mlékem.
Pečeme při 180 stupních cca 30 minut. Závin necháme na plechá vychladnout a podáváme.
Pozn. Kdo má rád sladší těsta, určitě může přidat nejaký sirup na doslazení, ale pak je potřeba ubrat ořechové máslo. Místo kešu másla se může použít jakékoliv jiné. Já zvolila kešu máslo pro jeho krémovou a neutrální chuť.

Comments are closed.