BANÁNOVÝ KOLÁČ S KOKOSOVÝM KRÉMEM

0

Posted by Lucasinka | Posted in Koláče | Posted on 05-05-2016

Budete potřebovat

1 dávku těsta na „Čupr kakaové sušenky s rozinkama“, 2 1/2 hrnku roslinného mléka (používám mandlové), 1/3 hrnku kukuřičného škrobu, 349g silken tofu, 1/4 hrnku agáve sirupu, 1/4 hrnku chia semínek, 2 zralé banány do krému + 3  na proložení, 2 lžičky vanilkového extraktu, 1/4 lžičky soli, 2 konzervy kokosového mléka, šťáva z 1/2 citronu, stevie

Postup

Těsto na „Čupr kakaové sušenky s rozinkama“ rozválíme a opatrně přeneseme do koláčové formy. Vytlačíme okraje, dáme do trouby a při 170 stupních pečeme 11 minut. Hotový korpus necháme zcela vychladit. Mezitím připravíme krém. Do většího hrnce nalijeme rostlinné mléko, kukuřičný škrob, agáve sirup a 1 lžičku vanilkového extraktu. Za stálého míchání přivedeme k varu a jakmile začne pudink houstnout, odstavíme, vlijeme do mixéru, přidáme dva banány, chia semínka a silken tofu. Rozmixujeme na hladký krém. Půl krému vlijeme do připraveného korpusu, na krém poklademe na kolečka pokrájený banán a zalijeme druhou částí krému. Necháme opět zcela vychladit. Z konzervy kokosvého mléka opatrně přendáme tuhou bílou část do misky (vodu si necháme třeba do smoothie), přidáme 1 lžičku vanilkového extraku, citronovou šťávu a podle chuti dosladíme stevií. Necháme vychladit. Na vychladlý pudinkový krém opatrně navršíme kokosový krém, můžeme ozdobit kolečky banánu a posypat kakaem. Koláč necháme nejlépe přes noc v ledničce a podáváme.

Pozn. Místo stevie můžeme kokosový krém dochutit také sirupem. Mezi pudinkovou a kokosovou vrstvu můžeme nasypat pár rozinek.


Comments are closed.