ČOKOLÁDOVÝ DORT A KRÉM ZE SLADKÝCH BRAMBOR

0

Posted by Lucasinka | Posted in Dorty | Posted on 25-02-2016

Tento dort jsem si naprosto zamilovala. Dort i krém je tak snadný, rychlý a výborný, že ho dělám z dvojité dávky (jen korpus, krém stačí z uvedného množství). Sice je použití sladkých brambor zvlastní a poprvé jsem to brala spíš jako experiment, který nejspíš skončí v koši, ale určitě zkuste a věřte mi, nebudete litovat. Díky bramborám je korpus úžasně vláčný a když korpus i krém obzvláštníte mandlovým aroma, bude chuť ještě lepší. Oba recepty jsou z mé oblíbené kuchařky Plant-Powered Families.

Budete potřebovat

Korpus

1 hrnek celozrnné špaldové mouky, 3/4 hrnku oloupaných, uvařených a vychladlých sladkých brambor, 1/2 hnrnku vody, 1/3 hrnku nerafinovaného kokosového cukru, 1/4 hrnku datlového sirupu, 1/4 hrnku kakaa, 1 lžíce balsamikového octa,  1 lžička prášku do pečiva, 1 zarovnaná lžička jedlé sody

Krém

1 hrnek oloupaných, uvařených a vychladlých sladkých brambor, 2/3-3/4 hrnku nerafinované cukru (používám kokosový), 1/2 hrnku kakaa, 1/2 hrnku ořechového másla (nejlepší je kešu nebo mandlové kvůli máslové chuti), 1/4 zarovnané lžičky soli, 2-5 lžič rostlinného mléka

Postup

Korpus

Troubu předehřejeme na 160 stupňů. Formu vyložíme pečícím papírem nebo vymažeme kokosovým, případně jiným olejem. Do mixéru nasypeme sladké brambory, vodu, datlový sirup, balzamikový ocet a rozmixujeme do hladka. Ve větší míse smícháme mouku s cukrem, solí, kakaem, pečícím práškem a jedlou sodou. Do suché směsi vmícháme směs z brambor a pečlivě promícháme. Směs přendáme do připravené formy a pečeme 20-25 minut. Upečenost zkontrolujeme špejlí. Po úplném vychlazení vyndáme z formy.

Krém

Všechny ingredience dáme do mixéru a rozmixujeme na hladký krém. Je-li krém příliš tuhý, přidáme 2-5 lžic rostlinného mléka. Necháme chvíli vychladit v lednici.

Pozn. Ráda do krému i korpusu přidávám mandlové aroma, kdy má pak celek mírnou chuť po marcipánu, nebo pomerančovou kúru. Do těsta na korpus je možné přimíchat i 1/4 hrnku čokoládových peciček.


Comments are closed.