Občerstvení na dětský stůl

0

Posted by Lucasinka | Posted in Inspirace | Posted on 18-01-2016

Také si občas lámete hlavu, jak dostat do dětí více zeleniny, jak to naaranžovat, aby se to dětem líbilo, ale přitom to nezabralo příliš práce? Tak přesně pro vás tu mám dva tipy. Nedávno k nám na návštevu přišla rodinka se třema dětma, které jsem nikdy předtím neviděla a tak jsem ani nevěděla, co jedí/nejedí atd. Znala jsem jen věk dětí. Tak jsem trochu zabrouzdala na internetu a tohle z toho vzniklo. Zeleninka zmizela tak rychle, že maminka dětí jen konstatovala, že jim podobné věci asi bude muset začít dělat také, protože doma do nich syrovou zeleninu dostat nemůže  - což byla pro mě ta největší poklona.

1. Vláček z paprik

Papriky postavíme a část nad stopkou opatrně odkrojíme. Vydlabeme semínka a naplníme syrovou zeleninou nakrájenou na špalíčky. Na kolečka nakrájíme okurku na slabší kolečka a připevníme je k paprikovým vláčkům na kousky nařezným párátkem. Takto připravíme paprik kolik chceme a k vláčku podáváme různé dipy na namáčení zeleniny – u nás to byl klasicky hummus

2. Had

Had je snad ještě snadnější. Z toastového chleba vykrájíme kolečka stejně veliké, jako je okurka, namažeme pomazánkami a prokládáme jím na silnější kolečka nakrájenou okurku. Oči a jazyk uděláme z proužku mrkve. Pokud chceme hada mít zatočeného, nakrájíme okurku šikmo podle toho, jak zakroucený výsledek chceme.

Comments are closed.