KŘUPAVÉ RÝŽOVÉ ČTVEREČKY

0

Posted by Lucasinka | Posted in Nepečené moučníky | Posted on 28-01-2016

Tyhle křupavé čtverečky si určitě zamilujete stejně jako vaše děti. Zcela bez cukru, slazené jen sirupem z hnědé rýže a navíc tak moc dobré a křupavé, že budete chtít stále víc a víc. Další naprosto úžasný recept z mojí aktuálně nejoblíbenější kuchařky  “Plant-Powered Families“ od Dreeny Burton, který prostě musíte vyzkoušet.

Budete potřebovat

4 hrnky cereální křupavé hnědé rýže, 1/2 hrnku arašídového nebo kešu másla, 1/2 hrnku sirupu z hnědé rýže, 1 lžička vanilkového extraktu, 1/4 lžičky agaru, 1/4 lžičky soli

Postup

V hrnci smícháme ořechové máslo se sirupem, vanilkovým extraktem, agarem a solí. Zahřejeme, dokud není směs hladká a agar není zcela rozpuštěný. Přisypeme cereálie, zamícháme, aby se všechny kousky obalené ořechovou směsí a vše přendáme do pečícím papírem vyložené formy. Vše umačkáme a necháme alespoň 1 hodinu odležet. Pak vyndáme z formy, sundáme pečící papír a ostrým nožem nakrájíme na čtverečky.

Pozn. Pokud se chcete vyhnout ořechovému máslu, použijte kokosové. Pokud chcete obměnu, stačí do ořechové směsi přidat 2 lžíce kakaa. Nejlépe jde „umačkávání“ tak, že si odstřihneme kousek pečícího papíru a tím pěchujeme – jinak je směs lepivá a ulpívá na rukou.

Comments are closed.