JABLÍČKOVÝ PUDINK

0

Posted by Lucasinka | Posted in Kaše | Posted on 18-01-2016

Další naprosto úžasný, rychlý a moc dobrý recept od mé oblíbenkyně Dreeny Burton a její kuchařky Plant-Powered Families. Skvělé buď k snídani, nebo k odpolední svačince. Nebo prostě jen, když vás nebo děti honí mlsná.

Budete potřebovat

3/4 hrnku neslazeného jablečného pyré, 1/2 hrnku mražených banánů,  1/2 hrnku rostlinného neochuceného a neslazeného mléka, 2 lžíce bílých chia semínek, 1 1/2 lžíce nerafinovaného kokosového cukru, 1/2 lžičky mleté skořice, 1/8 lžičky soli, 1/2 lžičky muškátového oříšku, 1/3 hrnku čerstvých jablek + citronová šťáva

Postup

Do mixéru dáme jablečné pyré, banány, chia semínka, kokosový cukr, skořici, sůl, muškátový oříšek a mléko. Rozmixujeme dohladka  a přendáme hotový pudink do misek. Necháme v lednici odležet cca 1/2 hodiny. Poté by měla směs mít podobnou hustotu jako klasický pudink. Ozdobíme na malé kousky nakrájeným jablíčkem, které jsme potřeli citronovou šťávou, aby nezhnědli.

Pozn. Můžeme použít i tmavá chia semínka, ale pak bude to mít vliv na výslednou barvu pudinku. Kokosový cukr je možné nahradit stevií. Pokud použijeme vanilkové rostlinné mléko, vynecháme cukr úplně, protože toto mléko je již slazené.


Comments are closed.