SEITANOVO-TEMPEHOVÁ PEČENĚ

0

Posted by Lucasinka | Posted in Seitan/Tempeh/Soja | Posted on 01-02-2015

Budete potřebovat

2 hrnky pšeničného lepku, 1 1/2 hrnku vody, 1 hrnek hrachové nebo cizrnové mouky, 1/2 hrnku lahůdkového droždí, 120g marinovaného tempehu, 3 lžíce sojové omáčky, 2 lžíce oleje, 3 lžičky bujonového prášku, 2 lžičky sušené bazalky, 2 lžičky uzené červené papriky, 1 lžička sušené hořčice

Postup

V míse smícháme pšeničný lepek, hrachovou nebo cizrnovou mouku, lahůdkové droždí, bujonový prášek, sušenou bazalku, uzenou papriku a sušenou hořčici. Tempeh nastrouháme na hrubém struhadle a vmícháme do suché směsi. V malé míse smícháme vodu se sojovou omáčkou a olejem a vše vlijeme do suché směsi. Promícháme nejdříve lžící nebo vařečkou a pak rukou. Těsto rozdělíme na dvě části, každou prohněteme a vytvarujeme válec. Na připravený plát alobalu položíme válec směsi a pevně zabalíme jako bonbon. Stejně upravíme i druhou část.

Oba „bonbony“ přendáme do zapékací misky nebo dáme na plech a pečeme ve vyřáté troubě při 170 stupních cca 1,5 hodiny. Mezi pečením občas otočíme, aby se kůrčička udělala rovnoměrně. Po upečení vyndáme z trouby, necháme 5 minut odležet a pak opatrně vyndáme z alobalu. Můžeme okamžitě krájet a podávat buď s kaší nebo pečivem a horčicí.


Comments are closed.