RÝŽOVO-QUINOOVÁ SMĚS S OLIVAMI A TOFU (2 porce)

0

Posted by Lucasinka | Posted in Obiloviny | Posted on 26-10-2014

Budete potřebovat

1/2 hrnku dlouhozrnné rýže,  1/4 hrnku quinoy, 1,5 hrnku zeleninového vývaru, 1 hrnek vody, 1 balení bazalkového tofu, hrst černých a zelených oliv, 6 sušených rajčat v oleji, 2 lžičky lahůdkového droždí, 1 lžička sypkého bujonu, olej, rostlinné máslo

Postup

Do hrnce nasypeme rýži s quinoou, zalijeme vývarem, přiklopíme a vaříme dokud se všechna tekutina nevsákne. Mezitím rozehřejeme trochu oleje a rostlinného másla na pánvi, přidáme na kostičky pokrájené bazalkové tofu a osmahneme. Jakmile začne tofu chytat barvu přidáme na kousky pokrájená sušená rajčata a přepůlené olivy. Promícháme a po chvíli zalijeme vodou. Přidáme sypký bujon a lahůdkové droždí a necháme tekutiny ze 2/3 vyvařit. Dochutíme solí, je-li potřeba a nakonec vmícháme cca lžičku másla na zjemnění. Přisypeme uvařenou rýži s quinoou a po zamíchání ihned podáváme.

Pozn. Při dochucování mějte na paměti, že olivy jsou nakyslé a tudíž není potřeba solit příliš. Radši, ať si každý dosolí hotovou směs na talíři než tuto dobrotu přesolit.

Comments are closed.