JABLÍČKOVÁ ROLÁDA

0

Posted by Lucasinka | Posted in Koláče | Posted on 27-10-2014

Budete potřebovat

750g jablek, 250ml vody, 70g pudinkového vanilkového prášku, 1 lžíce chia semínek, 8 lžic hladké mouky, 6 lžic mletého lněného semínka, 18 lžic vroucí vody, 6 lžic třtinového cukru, 2 lžičky prášku do pečiva, 100g veganské čokolády

Postup

Jablka oloupeme a nastrouháme nahrubo. Do hrnce k nastrouhaným jablkům přilijeme ve vodě rozmíchaný vanilkový prášek a přivedeme k varu. Vaříme tak dlouho, dokud směs není hustější než pudink a za vařečkou nezůstává cestička. Do hotové jablkové směsi vmícháme chia semínka a vše přendáme do mísy, kde necháme zcela vychladnout. Lněné semínko zalijeme vroucí vodou a necháme alespoň 10 minut. V míse smícháme mouku s cukrem a práškem do pečiva, přidáme lněnou směs a pořádně zamícháme. Hotové těsto má konzistenci skoro jako hustější sliz, ale nelekejte se :D Hotové těsto přelijeme na plech vyložený pečícím papírem a opatrně roztáhneme po celé ploše. Takto připravené těsto dáme do trouby, kterou jsme si vyhřáli na  180 stupňů a pečeme cca 25 minut. Po upečení necháme těsto zcela vychladnout. Po vychladnutí na těsto natřeme vychladlou jablkovou směs a opatrně zarolujeme. Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu a nejlépe štětečkem ji natřeme na roládu. Můžeme samozřejmě čokoládu i „nacákat“ nebo celou roládu polít, ale já zvolila natírání, aby byla celá roláda rovnoměrně pokrytá čokoládou. Necháme chvíli odpočinout a podáváme.

Pozn. Roládu můžeme nazdobit třeba silnějšími plátky jablíček, které potřeme citronovou šťávou a vykrájíme z nich různé tvary.

Comments are closed.