ČESNEKOVÝ SKLÁDANÝ CHLÉB

0

Posted by Lucasinka | Posted in Slané | Posted on 04-08-2014

Budete potřebovat

na chléb: 2 hrnky hladké mouky, 1,5 hrnku celozrnné mouky, 1 hrnek vlažné vody, 1/4 hrnku rostlinného mléka, 2 lžíce oleje, 2 stroužky česneku, 1 lžíce cukru,  2 1/4 lžičky sušeného droždí, 1 1/4 lžičky soli,  1/2 lžičky sušené bazalky, 1/4 lžičky sušeného tymiánu

na česnekové máslo: 4 lžíce rostlinného másla, 6 stroužků česneku, 1 lžička sušené bazalky, 1 dávka vegan parmezánu

na vegan parmezán: 2 lříce lahůdkového droždí, 2 lžíce mletých mandlí, 1/4 lžičky soli

Postup

Nejprve připravíme těsto. V míse smícháme mouky, přidáme bylinky, sůl, cukr, sušené droždí a promícháme. Česnek utřeme a vmícháme do těsta. Postupně přilijeme olej, mléko a vodu a vypracujeme nelepivé  a vláčné těsto. To vrátíme do mísy, přikryjeme utěrkou a necháme alespoň hodinu kynout. Mezitím připravíme česnekové máslo. Do mixéru dáme lahůdkové droždí s mletými mandlemi a solí a několika pulsy rozmixujeme na jemno. Máslo dáme do mísy, přidáme utřený česnek, bazalku a připravený vegan parmezán. Promícháme, zakryjeme a dáme do lednice.

Jakmile těsto zdvojnásobí svůj objem, rozdělíme jej na tři části a každou vyválíme na delší pruh. Každý pruh potřeme připraveným česnekovým máslem a složíme jako harmoniku.

Takto připravené těsto naskládáme do chlebové formy a necháme minimálně dalších 30 minut kynout.

Troubu rozehřejeme na 180 stupňů. Připravený česnekový chléb pečeme cca 35 minut nebo dokud není povrch krásně zlatý. Necháme vychladnout na mřížce.

Comments are closed.