MAKOVÝ ZÁVIN

0

Posted by Lucasinka | Posted in Koláče | Posted on 12-07-2014

Budete potřebovat

na těsto: 500g hladké mouky, 250ml mandlového mléka, 100ml oleje, 15g sušeného droždí, 2 lžíce cukru, 1 zralý banán

na náplň: 200g máku, 4 lžíce třtinového cukru, 2 jablka, 1 lžička skořice

Postup

V míse smícháme mouku s droždím a cukrem. Banán rozmixujeme do hladka a přidáme k moučné směsi. Přilijeme mléko s olejem a vypracujeme vláčné a nelepivé těsto. Zakryjeme a necháme minimálně 1 hodinu kynout (nebo dokud nezdvojnásobí svůj objem). Mezitím připravíme náplň. Mák nameleme, smícháme s cukrem, skořicí a oloupanými, jemně nastrouhanými jablky. Náplň by neměla být sypká, nýbrž „mazlavá“. Po vykynutí těsto rozdělíme na dvě části a každou vyválíme na pomoučeném vále na placku, na kterou cca do 2/3  poklademe makovou náplň. Zarolujeme a dáme na plech vyložený pečícím papírem. Oba záviny pomažeme mandlovým mlékem a necháme ještě cca 15 minut kynout.

Mezitím troubu vyhřejeme na 180 stupňů. Záviny před pečením ještě jednou pomažeme a dáme do trouby na cca 25-30 minut nebo dokud není povrch závinů krásně zlatý. Po upečení přendáme na mřížku a necháme zcela vychladnout. Před podáváním posypeme moučkovým cukrem.

Inspirovala jsem se receptem na stránkách http://dobruchut.azet.sk/recept/6087/makovnik-a-orechovnik/, ale přetvořila jsem si jej do veganské verze

Comments are closed.