DOMÁCÍ ROHLÍKY

0

Posted by Lucasinka | Posted in Slané | Posted on 23-07-2014

Budete potřebovat

470g hladké mouky, 270ml vlažné vody, 70g rostlinného másla, 7g sušeného droždí, 2 lžičky soli, 1 lžička cukru, hrst dýňových semínek

Postup

Do velké mísy nasypeme mouku, na jednu stranu přidáme droždí, na druhou sůl s cukrem. Dýňová semínka nasekáme na drobno a přisypeme k moučné směsi. Promícháme, přidáme máslo a po částech přiléváme vodu.

Vypracujeme vláčné nelepivé těsto, které zakryjeme a necháme na teplém místě kynout minimálně 1 hodinu nebo dokud nezdvojnásobí svůj objem.

Po vykynutí těsto rozdělíme na požadovaný počet kousků (z tohoto množství dělám cca 10 rohlíků), které rozválíme a zamotáme do tvaru rohlíku. Připravené rohlíky přendáme na plech vyložený pečícím papírem a vysypaný kukuřičnou krupicí (nebo moukou) a necháme zakryté kynout cca 20 minut.

Mezitím rozehřejeme troubu na 210 stupňů (horkovzdušná). Před pečním potřeme rohlíky rostlinným mlékem a vložíme do trouby. Pečeme cca 15 minut. Po upečení poklepeme na spodní část rohlíků a jakmile vydávají dutý zvuk, vyndáme, přendáme na mřížku a necháme zcela vychladnout.

Tip: Do trouby je vhodné dát i nerez nádobu s vodou, aby se vytvořila pára a těsto tak lépe vyběhlo a nepopraskalo.

Comments are closed.