KYNUTÝ KRINGEL S DATLEMI PODLE ETHIQUE

0

Posted by Lucasinka | Posted in Sladké | Posted on 21-04-2014

Budete potřebovat

Těsto: 300g celozrnné mouky (pšeničné, špaldové…), 175ml jablečného džusu, 3 lžíce oleje, 2 lžíce javorového nebo datlového sirupu, 1 lžíce sušeného droždí, 1 čajová lžička soli

Náplň: 225g sušených datlí, 175ml jablečného džusu (nebo vody), 3 lžíce mletých mandlí, šťáva z 1 citronu, 2 lžičky mleté skořice, 1/4 lžičky soli

Ostatní: 2-3 lžíce javorového sirupu, mandlové plátky

Postup

Nejprve připravíme těsto. Mouku smícháme v míse s droždím a solí, přilijeme džus pokojové teploty, sirup a olej. Vypracujeme vláčné nelepivé těsto, vrátíme do mísy a necháme kynout minimálně 1 hodinu nebo dokud nezdvojnásobí objem. Datle pokrájíme nebo posekáme na menší kousky a přendáme do menšího hrnce. Zalijeme jablečným džusem, přisypeme skořici a sůl a necháme alespoň 1 hodinu odležet. Poté hrnec s namočenýma datlema dáme na plotnu a za občasného míchání zahříváme. Jakmile směs začne housnout, přilijeme šťávu z citronu, odstavíme z plotny a vmícháme mleté mandle. Necháme zcela vychladnout.

Vykynulé těsto na pomoučném vále vyválíme do tvaru obdelníku a potřeme vychladlou datlovou směsí.

Opatrně zarolujeme. Připravený závin rořízneme podélně na dvě poloviny, ale necháme cca 5 cm na konci neprořízlý.

Pak závin na řezu přetočíme řezem navrch a opatrně překládáme jeden pramen přes druhý. Nakonec oba konce spojíme a opatrně vzniklý věnec přendáme na pečícím papírem vyložený plech.

Zakryjeme a necháme ještě cca 15 minut kynout. Mezitím rozehřejeme troubu na 190 stupňů. Kringel před pečním potřeme javorovým sirupem, posypeme mandlovými plátky a vložíme do trouby.

Pečeme cca 30 minut dokud není povrch pevný a krásně zlatý. Upečený kringel přendáme na mřížku a necháme zcela vychladnout.

Pozn. Receptík je ze stránek http://veg-ethique.blogspot.co.uk , ale náplň jsem si trochu upravila (přidala citronovou šťávu, protože datle jsou na mě přeci jen dost sladké, nahradila vlašské ořechy mletými mandlemi a mandlovými plátky a potřela sirupem už před pečením).  Příště zkusím nahradit datlovou náplň třeba makovou nebo povidlovou a jablečný džus nahradit hruškovým.

Comments are closed.