KYNUTÉ BUCHTY OD BABIČKY

0

Posted by Lucasinka | Posted in Sladké | Posted on 21-03-2014

Budete potřebovat

500g mouky + na podsypání, 200ml rostlinného mléka, 100g rostlinného másla, 100g třtinového cukru, 20g čerstvého droždí, 2 žloutky, 1 lžička rumu, povidla na plnění

Postup

Nejprve si připravíme kvásek. Mléko vlijeme do menšího hrnce a mírně ohřejeme. Přisypeme část cukru a rozdrobené kvasnice, promícháme, posypeme trochou mouky a necháme „pracovat“. V míse smícháme mouku se zbytkem cukru, přimícháme žloutky s máslem a hotovým kváskem. Vypracujeme nelepivé vláčné těsto, které necháme zakryté v míse alespoň 1 hodinu kynout. Po vykynutí rozdělíme na stejně velké kousky které zploštíme, do středu dáme náplň a zabalíme. Ukládáme těsně vedle sebe do zapékací misky nebo zvolené formy a necháme dalších alespoň 15 minut odpočívat. Mezitím rozehřejeme troubu na 150 stupňů (horkovzdušná). Odpočaté buchty dáme do trouby a po cca 20 minutách pomašlujeme trochou másla. Pak ještě dalších 10-15 minut pečeme dokud není povrch krásně zlatý. Po upečení necháme vychladnout, oddělíme, pocukrujeme moučkovým cukrem a baštíme.

Receptík jsem našla na www.toprecepty.cz, kde jej publikovala finneta (Martina). Recept jsem si upravila k obrazu svému a mohu jen doporučit.

Comments are closed.