DOMÁCÍ VEGAN JOGURT

0

Posted by Lucasinka | Posted in Domácí výroba | Posted on 21-03-2014

Budete potřebovat

1l sojového neslazeného mléka, 1 konzerva kokosového mléka, 3-6 lžic sojového jogurtu s jogurtovou kulturou (bakteriemi)

Postup

Konzervu kokosového mléka dáme minimálně na 12, nejlépe však na 24 hodin do lednice. Když ho vyndáme a uděláme do konzervy dva malé otvory, musí vytékat průhledná řídká tekutina. Jakmile je bílá, vrátíme konzervu zpět do lednice. Jakmile vytéká jen čirá tekutina, necháme ji vytéct, poté konzervu otevřeme a uvnitř bude krásně hustý kokosový krém. Mléko dáme do hrnce, přivedeme k varu, stáhneme teplotu a vmícháme kokosový krém. Za občasného míchání vaříme 25-40 minut. Poté odstavíme a necháme zchladnout na cca 40 stupňů. Nemáme-li teploměr, měla by být teplota taková, abychom v tekutině udrželi malíček bez výrazného pocitu pálení. Jakmile máme správnou teplotu, vmícháme do směsi jogurt a zamícháme. Poté máme dvě možnosti – buď přikrýt pokličkou a dát na minimálně 8 hodin do peřin, aby si směs udržela teplotu a bakterie mohly začít pracovat nebo využít jogurtovač, kam směs vlijeme a necháme svému osudu na stejnou dobu, tj 8 hodin (nejlépe přes noc). Hotový jogurt přelijeme do vřelou vodou vypláchnutých uzavíratelných skleniček a uložíme v lednici, kde nám vydrží až 1 týden. 3-6 lžic jogurtu si necháme na další přípravu domácího jogurtu (místo kupovaného sojového).

Pozn. Narazila jsem na úžasné kokosové mléko s obsahem 60% kokosu a při zaklepání nebyla slyšet žádná tekutina. Díky tomu bylo možné kokosový krém použít už po 2 hodinách v lednici. Je lepší kupovat kokosové mléko s co nejvyšším podílem kokosu!

Receptík je z mých oblíbených stránek http://veganotic.blogspot.cz

Comments are closed.