ŠPALDOVÉ VANILKOVÉ ROHLÍČKY (vegan)

0

Posted by Lucasinka | Posted in VÁNOCE | Posted on 16-12-2013

Budete potřebovat

220g celozrnné špaldové mouky, 170g rostlinného másla/margarinu 85g mletých mandlí, 50g jemného třtinového cukru, 0,5 lžíce lněných semínek, 1 lžíce vroucí vody, vanilkový lusk nebo kvalitní extrakt, jemný třtinový cukr smíchaný s vanilkovým cukrem na obalení

Postup

V míse smícháme mouku s mandlema. Rostlinné máslo/margarin utřeme s cukrem a přidáme k moučné směsi. Ochutíme vanilkovými zrníčky nebo extraktem a lněným semínkem, které jsme zalili lžicí vroucí vody a nechali chvíli nabobtnat. Vypracujeme vláčné a hladké těsto, které zabalíme do fólie a necháme v lednici minimálně 2 hodiny odležet. Po odležení vytvarujeme rohlíčky a pečeme při 180 stupních (horkovzdušná) 10-15 minut podle velikosti rohlíčků. Ihned po upečení je přendáme do misky s cukrem a promícháme, aby všechny rohlíčky byly krásně obalené. Rohlíčky necháme pár dní uležet v krabici, protože po upečení jsou trochu tvrdší (což mi nebrájní v jejich uzobávání).

Pozn. Část jemného třtinového cukru lze nahradit vanilkovým cukrem. Nemáte-li jemný třtinový cukr, stačí hrubší cukr chvíli pomixovat v mixéru.

Comments are closed.