PRŮVODCE TRADIČNÍ PŘÍPRAVOU BYLIN

0

Posted by Lucasinka | Posted in Bylinky a koření | Posted on 08-12-2013

V dnešní době opět roste zájem o léčivé účinky rostin, které od nepaměti lidstvo využívalo. Domácí příprava je úžasná, ale než se do toho pustíte, je potřeba dobře znát konkrétní byliny, jejich účinky a správnou přípravu.

Pro vnitřní použití se využívají odvary, nálevy, tinktury, maceráty a sirupy, ale znáte rozdíl mezi přípravou a jakou část rostliny je vhodné takto připravovat? Zde je kratké shrnutí:

Odvar je v podstatě bylinkový čaj získaný vařením rostliny ve vodě. Takovýto způsob je vhodný k získání léčivých složek z kořenů, kůry, větví či plodů. Používají se čerstvé či sušené části léčivek, které jsou nasekány na malé kousky. Připravené odvary je dobré pít 3-4krát denně (max. 500ml) a dají se pít jak teplé tak studené. Připravený odvar můžeme uchovat i v lednici, avšak ne déle než 3 dny.

Základní příprava: 20g sušených nebo 40g čerstvé rostliny zalijeme 750ml studené vody a přivedeme k varu. Vaříme na mírném ohni 20-30 minut, kořeny a kůru 30-60 minut. Poté scedíme nebo přelijeme přes plátýnko. Vždy dáváme o třetinu více vody, než kolik potřebujeme výsledného odvaru, protože musíme pamatova na to, že část tekutiny se pomalým varem odpaří.

Nálev je nejjednoduším způsobem zpracování jemných částí rostliny jako jsou květy a listy. Nálevy se připravují tak, ze se určité množství sušených či čerstvých bylinek zalijeme vroucí vodou a nechá se pod pokličkou louhovat. Nálevy je vhodné pít teplé a pro vylepšení chutí můžeme přidat javorový či agávový sirup, případně med. Protože se nálevy obtížně skladují, připravujeme si je vždy čerstvé.

Základní příprava: 1-2 lžíčky sušené či čerstvé směsi navlhčíme a zalijeme horkou vodou. Přiklopíme pokličkou a necháme 5-15 minut louhovat (podle toho, jak silný nálev chceme mít).

Tinktura je vlastně koncetrovaný přípravek, kde byliny jsou naloženy ve vysoko procentním alkoholu a to proto, ze v něm je rozpustných mnoho léčivých látek. Alkohol je zároveň výborný konzervační prostředek, takže takto připravená tinktura vydrží na chladném místě až dva roky. Profesionální bylinné extrakty se obvykle vyrábějí v poměru 1 díl bylinného výtažku ku 1-2 dílům etanolu. Tinktury (méně koncentrované přípravky) se užívají u aromatických surovin a těch, které je lepší užívat po menších dávkách. Vhodné je léčivé rostliny máčet min. V 35-40% pálence nebo režné. Máčením léčivek v alkoholu docílíme silnějšího účinku než u odvarů a nálevů.

Základní příprava: 200g sušené nebo 300g čerstvé léčivé rostliny nasypeme do sklenice a zalijeme 1 litrem pálenky. Necháme odležet minimálně 14 dní na tmavém a chladném místě. Poté scedíme a bylinky ještě vylisujeme. Takto získanou tinkturou naplníme lahvičky z tmavého skla, uzavřeme korkem nebo šroubovací zátkou a užíváme po kapkách.

Macerát je výluh za studena a je vhodný u rostlin, které působením tepla ztrácejí léčivé účinky. Jedná se především o puškvorec, sléz a jmelí bílé.

Základní příprava: Určené množství bylin necháme vyluhovat nejlépe přes noc. Poté scedíme a nalijeme do uzavíratelné nádoby nebo termosky, kterou jsme předtím prilili vroucí vodou.

Sirup se nejčastěji užívá k tišení kašle nebo při bolesti v krku. K přípravě můžeme použít nálev, odvar i tinkturu. V láhvi z tmavého skla uchováváme sirup v ledničce maximálně po dobu 3 mesíců. Skladujeme je raději v lahvích s korkovou zátkou. Protože během skladování může dojít ke zkvašení, je lepší připravovat jen menší množství sirupu.

Základní příprava: Na mírném ohni rozmícháme 100g cukru a 50ml vody. Jakmile směs zhoustne, odstavíme ji a přidáme 50ml tinktury. Zamícháme, přelijeme do připravených, horkou vodou vymytých tmavých lahvích.

Pro vnější použítí můžeme využít obklady, zábaly, bylinkové krémy či lázně a kloktadla.

Obklady jsou velmi účinné především ke zmírnění bolesti hlavy, k čištění poranění a nebo ke zkidnění unavených očí. Čistou tkaninu namočíme do nálevu nebo zředěné tinktury, a přiložíme kůži. Jakmile obklad uschne, znovu ho namočíme a přiložíme na postižené místo. Na obklad se dá použít i bylinná kaše. Ta se vyrobí tak, že vhodné rostliny umyjeme, položíme na vál a válečkem rozmačkáme na kaši. Můžeme použít i hmoždíř. Takto připravenou kaši naneseme na plátno, přiložíme na nemocné místo a navrch položíme vrstvu vatou. Nakonec převážeme teplým ručníkem a můžeme nechat působit i celou noc.

Tip – levandulový obklad – nejprve připravíme silný nálev z 2-3 čajových lžiček sušených květů na 250ml vody. V přikryté nádobě necháme louhovat zhruba 15 minut. Pak nálev necháme zchladnout na tělesnou teplotu. Do nálevu namočíme bavlněnou žínku nebo ručník a přiložíme na postižené místo

Zábaly jsou využívány k podpůrnému léčení natažených svalů, vymknutí či zlomenin. Také pomáhají při vytahovaní cizích předmětů z kůže, ale i na problematickou pleť. Dostatečné množství čerstvé byliny nakrájíme a rozmixujeme. Je-li potřeba, můžeme naředit vodou. Měla by vzniknout hustější kaše, kteoru naneseme na bavlněnou tkaninu. Postižené místo před přiložením potřeme trochou tělového oleje, aby se zábal nepřilepil ke kůži.

Tip – zapařovací zábal – sítko s čerstvými nebo sušenými bylinkami zavěsíme nad hrnec s vařící vodou. Teplé a změklé bylinky zabalíme do tenkého pláténka a přiložíme na ošetřované místo. Převážeme šátkem a zpevníme. Velmi účinné jsou zábaly z přesličky. Necháme působit minimálně dvě hodiny, ale můžeme nechat i přes noc. Při proceduře nesmí vzniknout pocit chladu.

Bylinkové krémy ulevují především od podráždění kůže, svědění i lehčích popálenin. Pomáhají ale také hojit rány a infekce. Pokud si krém vyrobíme doma, pamatujme na to, že mají krátkou trvanlivost. Tu můžeme prodloužit několika kapkami levandulového esenciálního oleje. Jako základ na bylinkový krém zvolíme neparfémovaný a nemastný krék do kterého přidáme tinkturu v poměru 1 díl tinktury na 10 dílů krému. Nemáme-li po ruce tinkturu, je možné použít i esenciální olej vhodný k vnějšímu použití jako je olej z tea tree či levandule.

Bylinkové lázně připravíme přidáním vhodných bylinek do cca 5 litrů vody a vše společně asi 15 minut povaříme. Odvar vlijeme do lázně. Ovšem snazší je sušené bylinky vložit do bavlněného pytliku, který ponoříme do vody už při napouštění vody, protože se bylinky budou louhovat po celou dobu koupele.

Kloktadlo je výborné především na bolesti v krku a různá nachlazení či bolesti zubů a dásní. Nejvíce využívaný je hřebíček, nať šalvěje, rozmarýn a heřmánek. Čerstvé nebo sušené byliny se krátce povaří a nechaji se louhovat dalších 15 minut. Poté necháme vychladnout

Tip – hřebíčková voda – 1 vrchovatou polévkovou lžíci hřebíčku zalijeme 500ml vařící vody a uzavřeme v termosce nebo horkou vodou vymyté sklenici s víčkem. Necháme louhovat alespoň 2 hodiny, nejlépe však přes noc. Poté scedíme a používáme při bolestech krku, bolestech zubů či dásní.

Inspiraci jsem čerpala ze stránek www.zijemenaplno.cz

Comments are closed.