RED VELVET (vegan)

0

Posted by Lucasinka | Posted in Muffiny a cupcakes | Posted on 01-11-2013

Budete potřebovat

2 a 3/4 hrnku špaldové celozrnné mouky, 3/4 hrnku mletých mandlí, 1 hrnek rostlinného mléka, 1 hrnek Golden syrup, 1 hrnek oleje, 1/4 hrnku hořkého kakaa, 2 lžíce jablečného octa, 2 lžíce vanilkového extraktu, 2 lžičky prášku do pečiva, 1/2 lžičky soli, červená potravinová barvivo nebo šťáva z červené řepy

Postup

Do mléka vmícháme ocet a odstavíme stranou. V míse s mícháme mouku, mleté mandle, kakao, prášek do pečiva a sůl. Postupně vmícháme olej, Golden syrup a nakonec mléko s octem. Těsto by mělo mít hustější konzistenci. Pokud je příliš tekuté, přisypeme mouku, pokud příliš husté, naředíme mlékem. Nakonec vmícháme červenou potravinářskou barvu nebo šťávu z červené řepy. Těsto rozdělíme buď do muffinové formy vyložené papírovými košíčky nebo dortové formy a pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů. U muffinů je doba pečení mezi 25-30 minutami, u dortu podle výšky mezi 40-50 minutami. Upečenost vyzkoušíme špejlí a pokud je po vytažení čistá, vyndáme muffiny nebo dortový korpus z trouby a necháme zcela vychladit vychladit.

Připraveno k pečení

Inspirovala jsem se tímto receptem http://thehungrydudes.com/the-best-red-velvet-cake-that-happens-to-be-vegan/ , ale upravila jsem si ho dle svých chutí a možností.

Comments are closed.