KAKAOVO-MALINOVÝ DORT

0

Posted by Lucasinka | Posted in Dorty | Posted on 17-10-2013

Budete potřebovat

Korpus: 220g celozrnné mouky, 220g hladké mouky, 220g třtinového cukru, 220g malinové marmelády, 70g hořkého kakaa, 1 1/2 hrnku rostlinného mléka, 1/2 hrnku oleje, 1 lžíce mletého lněného semínka, 2 lžičky vanilkového extraktu, 1 lžička prášku do pečiva, 1 lžicka jedlé sody

Ostatní: 300g hořké čokolády 3/4 hrnku rostlinného mléka nebo smetany, 12 lžiček margarinu, 2 lžíce hořkého kakaa, malinová marmeláda, potahovací hmota nebo čerstvé ovoce (maliny)

Postup

V míse smícháme obě mouky, cukr, prášek do pečiva, jedlou sodu a lněné semínko. V jiné misce smícháme marmeládu s olejem, mlékem a vanilkovým extraktem. Tekutou směs vlijeme do suché a pořádně promícháme. Těsto vlijeme do připravené formy, kterou jsme vyložili pečícím papírem a pečeme v troubě předehřáté na 180 stupňů asi 45 minut (nebo déle podle výšky těsta) – upečenost zkontrolujeme špejlí. Po upečení necháme korpus zcela vychladnout. Krém připravíme tak, že mléko ohřejeme (nevaříme) a jakmile je horké a začne se z něj kouřit, vsypeme do něj čokoládu rozlámanou na menší kousky a margarin. Mícháme dokud se čokoláda zcela nerozpustí. Poté vmícháme kakao. Krém necháme vychladit alespoň 1 hodinu v lednici, ale ideální je přes noc. Vychladlý korpus rozdělíme na dva pláty, spodní namažeme marmeládou a krémem a překlopíme vrchním plátem. Poté krémem potřeme zbytek krému a můžeme buď potáhnout potahovací hmotou nebo jen ozdobit čerstvým ovocem.

na řezu

Receptík jsem našla na úžasných stránkách http://veganotic.blogspot.co.uk, ale trochu jsem si ho upravila

Comments are closed.