TOFUCAKE S OVOCEM

0

Posted by Lucasinka | Posted in Koláče | Posted on 24-09-2013

Budete potřebovat

1/2 množství sladkého koláčového těsta (viz recepty), 500g tofu natural (nejlépe silken), 100g vanilkového sojového pudinku, 85g rýžového nebo agave sirupu, 1 1/2 lžíce margarinu, 1 lžíce hladké mouky, kúra ze 2 citronu, šťáva z 1 1/2 citronu, kompotované ovoce, šťáva z kompotu, 1 lžička agarového prášku nebo 2 lžičky agarových vloček

Postup

Sladké koláčové těsto připravíme dle receptu a po odležení v lednici vyválíme, přendáme do koláčové formy, vytlačíme okraje a dno propícháme vidličkou. Pečeme při 180 stupních 10 minut. Mezitím připravíme náplň. Tofu, sojový pudink, sirup, hladkou mouku, margarin, citronovou šťávu a kůru dáme do mixéru a mixujeme, dokud krém není zcela hladký. Na předpečený koláčový korpus vlijeme připrevený krém, vrátíme do trouby a pečeme dalších cca 35-40 minut nebo dokud povrch není pevný. Vypneme troubu a necháme cca 15 minut v troubě s mírně pootevřenými dvířky. Poté koláč vyndáme a necháme zcela vychladnout. Kompotované ovoce pokrájíme, je-li potřeba a naaranžujeme na vychladlý koláč. Šťávu z kompotu nalijeme do odměrky a v případě potřeby dolijeme vodou do množštví 200ml. Přelijeme do menšího hrnce, nasypeme agar a přivedeme k varu. Vaříme cca 4 minuty v případě použití prášku nebo 10 minut v případě použití vloček. Necháme mírně zchladnout a směsí opatrně lžicí přelijeme ovoce na koláči. Necháme zcela vychladnout a podáváme.

Pozn. V případě použití čerstvého ovoce použijeme na vrchní vrstvu 200ml jablečného džusu a jinak postupujeme dle receptu. Zkoušela jsem s meruňkama a angreštem a obě verze byly naprosto úžasné.

Krémem naplníme předpečený korpus

Tofucake s angreštem

Inspirovala jsem se v kuchařce The vegan baker od Dunja Gulin

Comments are closed.