UZLÍKY Z HEDVÁBNÉHO TOFU S OREGANEM

0

Posted by Lucasinka | Posted in Slané | Posted on 06-06-2013

Budeme potřebovat

450g bílé špaldové nebo pšeničné celozrnné mouky, 100ml vody, 100ml ovesného mléka, 100g hedvábného tofu, 2 lžíce oleje, 1 lžíce sušeného oregana, 1 lžička soli, 1 lžička sušeného droždí, rostlinné mléko potření

Postup

Do mísy vsypeme mouku, přidáme na jednu stranu sůl, na druhou stranu droždí a oregano. Promícháme. Poté přidáme vodu, ovesné mléko, hedvábné tofu a olej a vypracujeme hladké pružné těsto. Zakryjeme utěrkou nebo potravinovou fólii a necháme na teplém místě alespoň 1-2 hodiny kynout. Jakmile těsto vykyne, rozdělíme ho na 10-12 stejně velkých kousků. Z každého vyválíme asi 20 cm válečky a zamotáme do uzle. Dáme na plech vyložený pečícím papírem, potřeme vodou a necháme 30 minut odpočívat. Troubu rozehřejeme na 200 stupňů (horkovzdušná). Odpočaté uzlíky pomažeme rostlinným mlékem a vložíme do trouby. Pečeme zhruba 15 minut nebo pokud spodní část po zaklepání nevydává dutý zvuk. Necháme vychladit na mřížce.

Pozn. S těstem se úžasně pracuje a nelepí se, takže není potřeba podsypávát. Uzlíky úžasně voní po oreganu a jsou vláčné.

Těsto před kynutím

Umotané uzlíky před pečením

Recept je ze stránek www.dlabemezdrave.cz

Comments are closed.